Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-15 14:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda przyjął delegację niemiecką

Olsztyn24
Spotkanie z delegacją niemiecką w gabinecie wojewody (fot. UW)
Wizytę u wojewody Artura Chojeckiego złożył we wtorek (14.06) pełnomocnik Rządu Federalnego RFN ds. Przesiedleńców i Mniejszości Narodowych, polityk CSU, Hartmut Koschyk oraz Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku Cornelia Pieper, którym towarzyszyli: Bernard Gaida, przewodniczący Zarządu Związku Niemieckich Towarzystw Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Henryk Hoch przewodniczący ZNSSK Warmii i Mazur, Bastian Bartsch reprezentujący referat ds. mniejszości niemieckiej w Państwach Europy Środkowowschodniej, byłego Związku Radzieckiego i w państwach bałtyckich oraz Ulrike Vogt – Attacheé kulturalny Konsulatu Generalnego Niemiec w Gdańsku. Wojewoda przyjął gości w asyście wicewojewody Sławomira Sadowskiego, dyrektor generalnego UW Pawła Żukowskiego i swojego rzecznika, Bożeny Ulewicz.

Po przywitaniu i kurtuazyjnym wstępie, w którym nie mogło zabraknąć wymiany poglądów na temat zbliżającego się meczu Polska - Niemcy na Euro 2016, rozmawiano na temat funkcjonowania mniejszości niemieckiej na Warmii i Mazurach, zrzeszonej w 21 stowarzyszeniach działających w większości powiatów regionu. Wojewoda Artur Chojecki mówił o dobrej współpracy ze stowarzyszeniami mniejszości niemieckiej, ukraińskiej, a także etnicznej mniejszości romskiej, którym państwo polskie po roku 1989 zagwarantowało doskonałe warunki funkcjonowania. Dzięki przyjaznej polityce społeczności te mają możliwość podtrzymywania swych tradycji, rozwijania szkolnictwa z nauką języków ojczystych i promowania własnych dokonań kulturalnych.

Znaczną część spotkania zajęła wymiana poglądów na temat rozwoju turystyki, która ułatwiając kontakty międzynarodowe pozwala na wzajemne poznawanie się narodów. Ta ważna w gospodarce obu krajów gałąź wymaga dalszego rozwoju, podwyższania standardów, rozszerzania oferty i promowania firm tej branży poprzez udział w targach turystycznych organizowanych po obu stronach Odry i Nysy.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl