Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-27 16:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Czas na kolejny etap OBO

Olsztyn24
Inwestycje będą realizowane w 2017 roku
Około półtora miesiąca trwało przyjmowanie wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz czas na sprawdzenie przygotowanych projektów.

Mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur przygotowali 166 zadań. 123 z nich to wnioski dotyczące przedsięwzięć osiedlowych, a 43 - zintegrowanych. Najbardziej aktywni byli olsztynianie mieszkający na osiedlu Nad Jeziorem Długim (10) oraz osiedlu Kętrzyńskiego i Wojska Polskiego (po 8).

- Przed nami weryfikacja projektów - informuje Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego. - Trzeba sprawdzić, czy proponowane zadania mieszczą się w zakresie działań gminy oraz czy byłyby realizowane na gminnym gruncie. Poza tym każdy wniosek musi być podpisany przez 10 osób i mieścić się w limitach finansowych.
R E K L A M A
banner
W tym roku - podobnie jak w minionym - na projekty osiedlowe zarezerwowano po 110 tys. złotych. Zrealizowane mają zostać także cztery zadania zintegrowane o wartości nie większej niż 300 tys. złotych każdy.

Sprawdzanie złożonych projektów i przyjmowanie ewentualnych odwołań potrwa do 11 lipca. Dzień później ogłoszona zostanie lista zadań i rozpocznie się głosowanie, które zostało zaplanowane do 18 września. Wyniki poznamy ostatniego dnia września, a w 2017 roku będą realizowane zadania, które zyskają największe poparcie.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl