Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-06-29 22:26 | Rozmiar tekstu: A A A
Dwa tygodnie pełne atrakcji

Młodzi Ukraińcy w gminie Dywity

Olsztyn24
Powitanie ukraińskiej młodzieży w ZS w Tuławkach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Awaria rozrusznika i przymusowy postój nie przeszkodziły szczęśliwie dotrzeć do Tuławek 20-osobowej grupie młodych mieszkańców ukraińskiej gminy Hołowyn, oficjalnego partnera gminy Dywity. Są tu z wizytą już po raz trzeci. Plan dwutygodniowego pobytu jest bogaty w warsztaty, wycieczki i wspólną integrację z uczniami Zespołu Szkół w Tuławkach.

Gmina Hołowyn to niewielka gmina wiejska, w której zamieszkuje ponad 3 tysiące osób. Największym pracodawcą jest kopalnia bazaltu, który trafia rozkruszony jako budulec na drogi i wykonuje się z niego lokalne pamiątki. Gmina Dywity współpracuje partnersko z ukraińskim przyjacielem od 2013 roku. Młodzież z Ukrainy spędza tu dwutygodniowe wakacje po raz trzeci.

Tegoroczna podróż do Tuławek nie obyła się bez drobnych przygód. W autobusie wiozącym Ukraińców, zepsuł się rozrusznik. Wycieczka miała przymusowy przystanek, ale doświadczeni kierowcy szybko poradzili sobie z awarią. Wieczorem (27.06) Ukraińcy dotarli do Zespołu Szkół w Tuławkach, który będzie ich centrum pobytowym.
R E K L A M A
banner
Młodzież z Ukrainy przez dwa tygodnie będzie odpoczywać, twórczo działać i integrować się z polskimi uczniami ZS Tuławki. W planach są m.in. wyjazdy do Trójmiasta, Olsztyna i Galindii, warsztaty fotograficzne oraz taneczne, rozgrywki sportowe na Orliku w Kieźlinach i na stadionie w Dywitach czy wspólna praca w grupach.

Delegacji z Ukrainy przewodzi Tamara Demczuk, która jest sekretarzem Gminy Hołowyn.

– Dojechaliśmy pełni entuzjazmu, cieszymy się, że odwiedzamy Polskę i Warmię, dziękujemy Gminie Dywity za to, że po raz kolejny zgodziła się nas gościć – mówi Tamara Demczuk.

Jacek Szydło, wójt gminy Dywity przywitał gości z Ukrainy we wtorek (28.06) przywożąc im plecaki na wycieczki, czapki, kurtki przeciwdeszczowe i notesiki.

– Te akcesoria na pewno przydadzą się wam podczas wycieczek – mówi Jacek Szydło. – Witamy was w najładniejszej, typowo wiejskiej szkole, która jest przyjazna dla otoczenia. Jestem pewien, że będziecie się dobrze u nas czuli.

Pobyt w Polsce jest możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 10 tys. zł, które OSP Tuławki pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego oraz środkom z budżetu Gminy Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl