Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-07-22 18:58 | Rozmiar tekstu: A A A

MSW przeznaczy trzy miliony na realizację programu „Razem Bezpieczniej”

Olsztyn24
Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki powołał wczoraj (21.07) Wojewódzki Zespół do spraw Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017 w województwie warmińsko-mazurskim. Zadaniem zespołu będzie koordynacja przedsięwzięć wynikających z realizacji programu na obszarze województwa.

W skład zespołu weszli przedstawiciele komendanta wojewódzkiego Policji, marszałka województwa, komendanta wojewódzkiego PSP, komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, wojewódzkiego inspektora ruchu drogowego, Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także wydziałów Urzędu Wojewózkiego: bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz finansów i kontroli. Na szefa zespołu wojewoda wyznaczył wicewojewodę Sławomira Sadowskiego.

Zespół m.in. opiniować będzie projekty profilaktyczne zgłoszone do programu Razem Bezpieczniej, których nabór właśnie ruszył. O dofinansowanie z programu mogą się starać samorządy oraz organizacje pozarządowe. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.
R E K L A M A
banner
Program Razem Bezpieczniej na lata 2016-2017 jest kontynuacją programu z okresu 2007-2015, którego badanie efektywności wypadło pozytywnie. Jego patronem jest Władysław Stasiak, twórca programu. Pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Zainteresowane samorządy lub organizacje pozarządowe powinny wysyłać swoje projekty profilaktyczne do właściwych urzędów wojewódzkich. W tegorocznej edycji oceniane będą projekty, które będą dotyczyły jednego ze szczegółowych celów programu:

» bezpieczeństwa w miejscach publicznych,
» przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży,
» edukacji dla bezpieczeństwa.

Maksymalne dofinansowanie jakie można uzyskać na jeden projekt to 75 tysięcy złotych. Dodatkowo w tym roku każdy urząd wojewódzki może przesłać jeden projekt „Dzielnicowy bliżej nas” na kwotę do 50 tysięcy złotych. Nabór w 2016 roku będzie trwał 3 tygodnie, a dofinansowania zostaną przekazane, po podpisaniu stosownych porozumień lub umów, na konta samorządów lub organizacji pozarządowych, które przedstawiły najlepsze pomysły już we wrześniu.

Program Razem Bezpieczniej w latach 2007-2015 to prawie 400 dofinansowanych projektów na łączną kwotę blisko 27 mln zł, 410 zaangażowanych samorządów i 45 organizacji pozarządowych, około 15 mln osób, które w większym lub mniejszym stopniu brały udział w projekcie. Program Razem Bezpieczniej to również konkursy tematyczne oraz wydawnictwa. Podczas 8 lat realizacji projektu odbyło się 15 konkursów, w tym 5 z Polskim Radiem PR1. Wydano łącznie ok 50 tys. sztuk poradników, plakatów i innych wydawnictw. Poradniki najczęściej dotyczyły spraw związanych z bezpieczeństwem. Od 2007 r. wybudowano także 19 miasteczek ruchu drogowego. Zorganizowano również mistrzostwa Polski, Europy i Świata w piłkę nożną dzieci z domów dziecka, w których udział wzięło 2 700 dzieci z 39 krajów. Zorganizowano także 15 turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym udział wzięło 500 tys. uczestników. W ramach konferencji odbyły się również panele dyskusyjne dotyczące przeciwdziałania zjawiskom patologii, ochrony dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.