Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./mc | 2016-09-07 15:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 12 ma nowe boisko dzięki OBO

Olsztyn24
Symboliczną wstęgę przeciął przezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz | Więcej zdjęć »
Długo oczekiwana inwestycja z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego została dzisiaj (7.09) oficjalnie oddana do użytku. Młodzież może już korzystać z boiska przy Gimnazjum nr 12.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były dwie nauczycielki szkoły przy al. Sybiraków. To przede wszystkim one i ich podopieczni doprowadzili do tego, że inwestycja zdobyła niemal połowę głosów budżetu obywatelskiego z 2014 roku - drugiej edycji akcji.

- Mobilizacja uczniów, nauczycieli i mieszkańców doprowadziła do tego sukcesu - przyznał Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna podczas uroczystego spotkania w murach szkoły poprzedzającego otwarcie boiska. - Chcieliśmy zakończyć to zadanie wcześniej, ale nie wszystko szło po naszej myśli. Najważniejsze, że poradziliśmy sobie z przeszkodami. Teraz realizowane przez was wychowanie przez sport będzie stać tu na jeszcze wyższym poziomie. Dobra infrastruktura sprzyja przecież takim działaniom.

Zdolna piłkarsko młodzież od dawna opuszcza mury Gimnazjum nr 12. Przed laty uczył się tu późniejszy 20-krotny reprezentant Polski Janusz Kupcewicz. Wśród absolwentów jest też Paweł Dawidowicz, który odważnie wdziera się do piłkarskiej elity.
R E K L A M A
banner
- Po dwóch latach możemy się cieszyć z tej inwestycji - mówi Andrzej Tymecki, dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków. - Dla nas jest szczególnie ważna ze względu na prowadzone przez nas klasy piłkarskie.

Przy okazji otwarcia boiska rozagrano mecz pokazowy drużyny absolwentów gimnazjum z obecnymi uczniami.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Maciek / 2016-09-08 10:15
Zwracam się do szanownych kolegów i koleżanek o wsparcie w głosowaniu w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na projekt budowy boiska dla dzieci na osiedlu Jaroty. PROJEKT ZINTEGROWANY NR 27 - Budowa boiska do piłki ręcznej z infrastrukturą do rozgrywek w piłkę siatkową, koszykową oraz badmintona w rejonie ulicy Witosa. (boisko ma szansę powstać na działce między blokami przy Witosa 23 a osiedlem domków jednorodzinnych). Nasz projekt zechciał wesprzeć Marcin Malewski - zawodnik Warmii Traveland Olsztyn. Mam nadzieję, że wsparcie Marcina i Państwa pomoc i zaangażowanie pozwolą na zrealizowanie projektu w nadchodzącym roku.
~Jadwiga_Misiak / 2016-09-08 08:41
Warto wspierać projekty dotyczące obiektów rekreacyjnych i miejsc wypoczynku zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych. Dlatego mój głos oddam na osiedlowy projekt nr 48 Osiedle Generałów i Zacisze, który przewiduje budowę urządzeń terenowych do aktywnej rekreacji, zwłaszcza dla starszych, a na terenach Zacisza budowę placu zabaw dla maluchów i boiska do piłki nożnej dla trochę starszych. Warto głosować na takie projekty jak nr 48, ponieważ na terenach zabudowanych budynkami wielorodzinnymi brakuje takich miejsc. Deweloperzy chcą budować obiekty komercyjne, na których mogą zarobić (trudno się temu dziwić), więc dobrze gdy mieszkańcy mają możliwość wpływu na powstanie odpowiednio urządzonych miejsc do aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabaw dla najmłodszych.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie nowego boiska Gimnazjum nr 12 w ramach OBO

»

07-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl