Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./mc | 2016-09-07 15:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 12 ma nowe boisko dzięki OBO

Olsztyn24
Symboliczną wstęgę przeciął przezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz | Więcej zdjęć »
Długo oczekiwana inwestycja z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego została dzisiaj (7.09) oficjalnie oddana do użytku. Młodzież może już korzystać z boiska przy Gimnazjum nr 12.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były dwie nauczycielki szkoły przy al. Sybiraków. To przede wszystkim one i ich podopieczni doprowadzili do tego, że inwestycja zdobyła niemal połowę głosów budżetu obywatelskiego z 2014 roku - drugiej edycji akcji.

- Mobilizacja uczniów, nauczycieli i mieszkańców doprowadziła do tego sukcesu - przyznał Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna podczas uroczystego spotkania w murach szkoły poprzedzającego otwarcie boiska. - Chcieliśmy zakończyć to zadanie wcześniej, ale nie wszystko szło po naszej myśli. Najważniejsze, że poradziliśmy sobie z przeszkodami. Teraz realizowane przez was wychowanie przez sport będzie stać tu na jeszcze wyższym poziomie. Dobra infrastruktura sprzyja przecież takim działaniom.

Zdolna piłkarsko młodzież od dawna opuszcza mury Gimnazjum nr 12. Przed laty uczył się tu późniejszy 20-krotny reprezentant Polski Janusz Kupcewicz. Wśród absolwentów jest też Paweł Dawidowicz, który odważnie wdziera się do piłkarskiej elity.
R E K L A M A
banner
- Po dwóch latach możemy się cieszyć z tej inwestycji - mówi Andrzej Tymecki, dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków. - Dla nas jest szczególnie ważna ze względu na prowadzone przez nas klasy piłkarskie.

Przy okazji otwarcia boiska rozagrano mecz pokazowy drużyny absolwentów gimnazjum z obecnymi uczniami.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie nowego boiska Gimnazjum nr 12 w ramach OBO

07-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl