Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-07-12 15:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto przedstawiło listy zweryfikowanych projektów IV edycji OBO

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
Miasto zakończyło weryfikację projektów zgłoszonych do IV edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na głosy mieszkańców czeka 135 projektów zintegrowanych i osiedlowych.

Tegoroczną nowością OBO są projekty zintegrowane, które zastąpiły projekt ogólnomiejski. Zrealizowane zostaną cztery propozycje warte 300 tysięcy złotych każda. Zostaną wyłonione z 30 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Kolejna nowość to kwota, jaką Urząd Miasta przeznacza na OBO - wzrosła pula pieniędzy przeznaczonych do decyzji mieszkańców.

- W poprzednich edycjach nasi mieszkańcy pokazali, że partycypacja społeczna jest potrzebna i że chcą decydować o dystrybucji określonej puli środków publicznych - podkreślał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas dzisiejszego (12.07)vspotkania z dziennikarzami. - Cieszy nas zainteresowanie olsztynian i dlatego oddajemy do ich dyspozycji w sumie 3 730 tys. złotych. To o 200 tys. złotych więcej niż rok temu.
R E K L A M A
banner
Projekty, które zaprezentowali mieszkańcy, są bardzo różnorodne. Nie wszystkie niestety przeszły weryfikację formalną. Zespół Opiniujący, który spotkał się 1 lipca, sprawdzał m.in. czy wnioski obejmują tereny leżące w gminie Olsztyn, czy koszty mieszczą się w zakładanym budżecie i czy są zgodne z prawem.

- Mieszkańcy mogą głosować na 135 projektów, z czego 105 to projekty osiedlowe - podsumowała Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. - Niestety 33 wnioski zmuszeni byliśmy odrzucić ze względów formalnych. Ale tych wnioskodawców, których projekty przeszły, zapraszamy do promowania swoich pomysłów.

Kampania informacyjna i promocja projektów potrwa do 4 września. 8 września rozpocznie się głosowanie, które zakończone zostanie 18 września. Wyniki poznamy 30 września.

Listy projektów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta pod adresem www.olsztyn.eu 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa dot. weryfikacji projektów IV OBO

»

12-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl