Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-09-21 23:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Piesi będą bezpieczniejsi na skrzyżowaniu Dworcowej z Pstrowskiego

Olsztyn24
Prace rozpoczną się jutro o godzinie 9.00
To ma być modelowe przejście dla pieszych. Jutro (22.09) będzie modernizowana „zebra” niedaleko skrzyżowania ulicy Dworcowej z ulicą Pstrowskiego.

Przejście, które zostanie specjalnie oznakowane, pozwala pokonać ul. Dworcową na wysokości Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Zwiększyć na nim bezpieczeństwo ma dodatkowe oświetlenie.

Wyróżnianie popularnych „zebr” jest o tyle ważne, że niemal 4 na 10 wypadków zdarza się właśnie na przejściach dla pieszych. A ci w starciu z samochodem są często bez szans.

Przy pasach przy ul. Dworcowej zostaną ustawione latarnie z nowoczesnym oświetleniem. Natężenie światła nie będzie się różnić od ulicznego. Jednak gdy pieszy będzie zbliżać się do przejścia, ruch wykryje specjalna kamera na podczerwień. Wówczas lampy zaczną świecić intensywniej. Dodatkowo przejście zostanie oznakowane żarówkami wtopionymi w jezdnię.
R E K L A M A
banner
Urządzenia w jezdni mają być zainstalowane jutro. Prace mają się zacząć o godzinie 9.00 i skończyć przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym. Będą realizowane etapami - wyłączane będą po kolei poszczególne pasu ruchu.

Przejście zostanie zmodernizowane przy współpracy z firmą Philips.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl