Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email UM/AS | 2016-10-07 15:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Tędy do obwodnicy

Olsztyn24
Wizualizacja ulicy Towarowej
Wielkimi krokami zbliża się początek prac związanych z ul. Towarową. Kierowcy na pewno muszą spodziewać się utrudnień w ruchu podczas realizacji tego zadania.

Prace nad przygotowaniem tej inwestycji były długie i złożone. Bo i zadanie ma ogromną wagę, szczególnie dla wschodniej części stolicy Warmii i Mazur. Wszak właśnie tędy będzie można najłatwiej dojechać do obwodnicy naszego miasta.

Towarowa będzie prowadzić do węzła Wschód koło Wójtowej Roli – przypomina prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Obie te inwestycje muszą być zgrane w czasie, by niemal od razu mogły służyć mieszkańcom oraz przyjezdnym.
R E K L A M A
banner
Prace zaczną się w najbliższym czasie. Będą dotyczyć przebudowy istniejącej ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Budowlaną. Od tego miejsca aż do obwodnicy powstanie całkiem nowa droga. Pierwszy odcinek to 1,2 km, drugi zaś ma długość 1,4 km. Poza tym podczas inwestycji powstaną drogi obsługujące pobliskie firmy, chodniki, ścieżki rowerowe oraz zbiornik retencyjny przy ul. Budowlanej. Pozwoli sprawnie gromadzić roztopową oraz poopadową wodę.

Ważnym elementem, zanim drogowcy zaczną zrywać asfalt, będzie przygotowanie optymalnej organizacji ruchu w tym rejonie. Nie ma co się oszukiwać – utrudnienia na pewno będą, jednak zarówno Urząd Miasta, jak i wykonawca będą pracować nad tym, by były jak najmniej uciążliwe.

Trzeba pamiętać, że część zadania będzie realizowana w obecnym systemie drogowym – tłumaczy prezydent Olsztyna. – A takie inwestycje nigdy nie są łatwe i wiążą się z utrudnieniami. Ale musimy przetrwać ten czas, byśmy pod koniec 2018 roku mogli sprawnie korzystać z obwodnicy.

Poza węzłem Wschód, wjechać na obwodnicę lub z niej zjechać będzie można także w okolicy Kudyp, Jarot i Pieczewa. Do tych obiektów także będziemy dowiązywać system drogowy Olsztyna.

Wieści o wszelkich działaniach będzie można znaleźć na stronie Bezpieczny Olsztyn” oraz w mobilnej aplikacji, poza tym w witrynie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu oraz na portalu Urzędu Miasta. Warto jednak zapisać się do specjalnego Miejskiego Newslettera Informacyjnego.

To doskonałe rozwiązanie, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w Olsztynie – zachęca dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Aneta Szpaderska. – Mają państwo wówczas pewność, że nie przeoczą informacji związanych choćby z planowanymi zmianami organizacji ruchu. Newsletter wysyłamy raz w tygodniu, więc na pewno nie zablokujemy państwa skrzynki poczty elektronicznej.

Do newslettera można się zapisać poprzez serwis internetowy ratusza (w zakładce „Urząd Miasta” na dole strony). Prośbę o dopisanie do listy można też wysłać pod adres admin@olsztyn.eu.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.