Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-10-14 23:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Prof. Oskar Gottlieb Blarr 34. doktorem honoris causa olsztyńskiego uniwersytetu

Olsztyn24
Prof. Oskar Gottlieb Blarr | Więcej zdjęć »
Pochodzący z Sędławek pod Bartoszycami, prof. Oskar Gottlieb Blarr z Robert-Schuman-Hochschule w Düsseldorfie, kompozytor, organista, kantor i dyrygent został 34. w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie doktorem honoris causa. Uroczystość nadania tego zaszczytnego wyróżnienia odbyła się w piątkowy (14.10) wieczór w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie w obecności członków Senatu UWM, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, reprezentantów wielu działających w Olsztynie instytucji oraz studentów.

Prof. Oskar Gottlieb Blarr jest propagatorem muzyki Feliksa Nowowiejskiego, uczniem Krzysztofa Pendereckiego. Wielokrotnie koncertował w wielu kościołach naszego regionu. Z jego inicjatywy odnowiono wiele zabytkowych organów na Warmii i Mazurach.

Z wnioskiem o uhonorowanie prof. Oskara Blarra tytułem doktora h.c. wystąpiły władze Wydziału Nauk Społecznych UWM. Promotorem w postępowaniu o nadanie tytułu dr. h.c. był prof. Krzysztof Gładkowski z Instytutu Nauk Politycznych UWM.
R E K L A M A
banner
W dniu 24 czerwca br. Senat UWM zdecydował przychylić się do wniosku prof. Gładkowskiego i nadać prof. Oskarowi Gottliebowi Blarrowi tytuł doktora honoris causa za:

-  działalność na rzecz ratowania dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza zabytków muzycznych Warmii i Mazur,
-  upowszechnianie muzycznego dorobku Feliksa Nowowiejskiego, twórczość kompozytorską i muzyczne wykonawstwo,
-  organizację życia muzycznego i misyjną aktywność na polu zbliżenia i porozumienia dwóch narodów – niemieckiego i polskiego; w ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej „Roku Feliksa Nowowiejskiego” oraz roku Dwudziestego Piątego Jubileuszu podpisania Traktatu między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy (17 czerwca 1991 roku), jako „ambasadorowi” wzmocnienia misji tego dokumentu.

Więcej o uroczystości na naszych zdjęciach i filmach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przemówienie prof. Oskara Gottlieba Blarra - doktora h.c. UWM

14-10-2016

image galeria
Nadanie tytułu dra h.c. prof. Oskarowi Gottliebowi Blarrowi

15-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl