Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS/GW | 2016-10-17 01:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Kosmiczny weekend w Galerii Warmińskiej

Olsztyn24
 
W sobotę i niedzielę (22-23.10) Galerią Warmińską zawładną gwiazdy, gwiazdozbiory, planety i ich księżyce. Zapraszamy na wyjątkowe pokazy w mobilnym planetarium.

Nauka o kosmosie, gwiazdach i planetach wcale nie musi kojarzyć się z czarną dziurą niewiedzy, stresu i niezrozumienia tej materii.

- Dzięki nowoczesnym technikom filmowym opowieści o kosmosie są arcyciekawe, zrozumiałe i wciągają niczym fabularne opowieści. Warto się o tym przekonać, zwłaszcza, że dzięki Galerii Warmińskiej nie trzeba się będzie specjalnie wyprawiać do planetarium - zaprasza Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.
R E K L A M A
banner
W sobotę i niedzielę w Galerii Warmińskiej będzie można obejrzeć seanse w mobilnym planetarium. Od godz. 12 do godz. 17 będzie można w nim oglądać następujące filmy:

- „Dwaszkiełka” - opowieść o tym, jak teleskop pomaga odkrywać bogactwo różnorodnych obiektów bliskiego i dalekiego Wszechświata (dla dzieci 6-letnich i starszych, seans o godz. 12)

- „Mała gwiazdka, która mogła” - bajka dla najmłodszych w dwóch wersjach – dłuższej i krótszej (dla dzieci od 3 lat, seans o godz. 13)

- „Historia Ziemi” (Earth`s wilde ride) - z punktu widzenia mieszkańców Księżyca obserwujemy zaćmienie Słońca i poznajemy historię Ziemi (początek o godz. 14)

- „Nadszedł Czas” - fantastyczna wizja kosmicznej windy i podboju Kosmosu (wiek 10+, początek o godz. 15)

- „Saturn – Świat pierścieni” - Opowieść o planecie Saturn, jego księżycach i pierścieniach (wiek 10+, początek o godz. 16)

- „Dwaszkiełka” - opowieść o tym, jak teleskop pomaga odkrywać bogactwo różnorodnych obiektów bliskiego i dalekiego Wszechświata (dla dzieci 6-letnich i starszych, początek o godz. 17).

Oprócz seansów filmowych także co godzinę będą się odbywały także warsztaty o kosmosie. Podczas pierwszego warsztatu „Meteoryty - świadkowie narodzin Układu Słonecznego” jego uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o tzw. kamieniach spadających czasem z nieba.

- Podczas tych warsztatów będzie się można dowiedzieć, jak odróżnić meteoryty od zwykłych kamieni - zachęca Michał Tur.

W czasie drugiego warsztatu będzie można poznać tajemnice związane z sondami i satelitami.

- Podczas tego spotkania będą też przedstawiane tajemnice budowy satelitów i sond - informuje Michał Tur i zaprasza dzieci i rodziców do udziału w kosmicznym weekendzie.

Zarówno pokazy filmowe, jak i warsztaty zakończą się o godz. 18.

Artykuł sponsorowany

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl