Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-11-08 10:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa wystawa w BWA zostanie otwarta w czwartek

Olsztyn24
Praca Izabelli Janiszewskiej-Obarek | Więcej zdjęć »
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy „Tożsamość zapisana” Izabelli Janiszewskiej-Obarek, który odbędzie się w najbliższy czwartek (10.11) o godzinie 18.00 w siedzibie galerii. Wystawa powstała z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej artystki.

Prof. Andrzej Banachowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) o twórczości artystki:

Własne wizje poetyckie realizuje na malarsko wyodrębnionej płaszczyźnie - rysując pędzlem przedmioty w różny sposób usytuowane w przestrzeni obrazu. Mieszając techniki i technologie, rozpięta pomiędzy pędzlem - farbą, ołówkiem, piórkiem czy pastelą, Izabella Janiszewska-Obarek niezmiennie przywołuje i odnosi się do przeżytych swoich światów. Przetwarza je, by ukazać swój wszechświat, by przywołać kształty z niebytu. Ta relacja zapisu kształtów balansująca pomiędzy formą abstrakcyjną a realną to szczególna granica, gdzie nie można do końca ustawić ostrości. I jest to istota tej dzisiaj opisywanej twórczości.
 
Izabella Janiszewska-Obarek (urodzona w Kołobrzegu) studia artystyczne odbyła na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Markowskiego, prof. Teresy Pągowskiej i prof. Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom uzyskała w Pracowni Plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego (1977). Jest Stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1983 r. Doktorat i habilitacja w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki.
R E K L A M A
banner
Uprawia rysunek, malarstwo sztalugowe, malarstwo na jedwabiu. Od 1976 r. bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych, zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Szwecja, Francja, Niemcy, Włochy, Kanada, USA, Watykan).

Sponsor wystawy: Wod-Kan Olsztyn

Ekspozycja będzie czynna od 10 listopada do 4 grudnia w sali głównej galerii.

Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.