Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-11-26 14:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Enej walczy o zdrowie Oli z Olsztyna. Zaśpiewa dla niej w Warszawie

Olsztyn24
Enej i Ola Turczyńska (fot. materiały prasowe organizatora)
Ola Turczyńska to mała wojowniczka, ponieważ od urodzenia wszystko przychodzi jej trudniej niż innym. Teraz w zmaganiach o zdrowie i samodzielność pomogą 6-latce artyści z grupy Enej. Zaśpiewają dla niej przebój „Tak smakuje życie” na koncercie charytatywnym „Serce dla Dzieci” transmitowanym w telewizyjnej Jedynce z Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Artyści będą prosić telewidzów o pomoc dla Oli. Dziewczynka cierpiąca na porażenie mózgowe i epilepsję potrzebuje 19. tysięcy złotych na regularną rehabilitację – bez niej nie jest w stanie się rozwijać. Wcześniej artyści z grupy Enej zaprosili dziewczynkę z rodzicami i siostrą na próbę do swojego studia.

Dzieci są najważniejsze i trzeba o nie walczyć. Liczymy, że podczas koncertu zbierzemy dużo pieniędzy i pomożemy Oleńce – powiedział Piotr Sołoducha „Lolek”, lider grupy Enej.

Ola tej pomocy bardzo potrzebuje. Kiedy przyszła na świat, lekarze dali jej 0 punktów w skali Apgar, ale nie spisali jej na straty. Aby zapobiec dalszym wylewom krwi do mózgu, specjalną aparaturą schłodzili główkę maleństwa do bardzo niskiej temperatury i przetransportowali do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
R E K L A M A
banner
Trudno mi opisać, co wtedy czułam – wspomina mama Oli Anna Tuczyńska.

Dziewczynka przetrwała najgorsze, ale każdy dzień jej życia jest walką z przeciwnościami. Ola słabo mówi, niedowidzi, ma wielkie problemy z koordynacją, dlatego niezbyt dobrze radzi sobie z chodzeniem, ale nigdy się nie poddaje. Ostatnio dzięki operacji usprawniającej zrobiła ogromne postępy – coraz pewniej stoi na nogach. Cały wysiłek Oli i rehabilitantów może jednak pójść na marne, bo codzienne ćwiczenia są bardzo kosztowne. Rodzice robią co w ich mocy, aby dać jej szansę na zrównoważony rozwój. Mama Oli skończyła nawet studia neurologopedyczne, żeby ćwiczyć z córeczką mowę. Rodzina znalazła się obecnie w szczególnie trudnym położeniu, ponieważ Paweł Tuczyński, tata Oli, zachorował na guza mózgu.

Ola jest jedną z dziewięciorga podopiecznych Fundacji Faktu, dla których wspaniali artyści wystąpią na koncercie „Serce dla Dzieci”. Feel zaśpiewa, aby zebrać fundusze na rehabilitację i zabieg fibrotomii dla bliźniaczek Zuzi i Mai Raczkowskich z Gliwic. Zespół Arka Noego będzie prosić o pomoc w zakupie przystawki do wózka dla Antosia Smorawskiego z Kluczewa. Kasia Kowalska pomoże zebrać środki na rehabilitację i rower rehabilitacyjny dla Basi Gogowskiej z Gdańska. Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem Szatanem powalczą o rehabilitację dla Zosi Wieloch z Łodzi. Ania Rusowicz zaśpiewa dla Kamili Pasiecznej z Mińska Mazowieckiego, która potrzebuje rehabilitacji. Zespół Kombii pomoże zebrać pieniądze na rehabilitację Tomka Karpińskiego z Wiśliny. Antek Smykiewicz wystąpi, żeby wesprzeć terapię Wiktoria Górskiego z Radomia.

Dwie poprzednie edycje koncertu „Serce dla Dzieci” pozwoliły Fundacji Faktu zebrać ponad 3,5 mln zł, dzięki czemu pomoc medyczna trafiła do 600. potrzebujących dzieci. Aby dołączyć do zbiórki, można dokonać wpłaty na konto Fundacji Faktu o numerze 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 (Tytuł przelewu: Serce dla Dzieci). Można także wysyłać charytatywne SMS-y o treści SERCE pod numer 73643 (koszt 3,69 zł z VAT).

Koncert charytatywny „Serce dla Dzieci” już 5 grudnia o godz. 17.30 w TVP1. Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska oraz Ringier Axel Springer Polska, wydawca gazety „Fakt”.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl