Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2017-01-23 21:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa wystawa w BWA już w czwartek

Olsztyn24
Siedziba BWA Galerii Sztuki w Olsztynie
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza w najbliższy czwartek (26.01) o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy „Słynne płyty – słynne okładki z kolekcji Jerzego Kurowskiego”.

Kuratorzy: Jerzy Kurowski, Wojciech Wedle

„Słynne płyty – słynne okładki z kolekcji Jerzego Kurowskiego” to tytuł wystawy okładek płyt winylowych pochodzących ze zbiorów olsztyńskiego kolekcjonera Jerzego Kurowskiego. Na wystawie przygotowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie zobaczymy około 450 okładek, w tym 60 powstałych z udziałem Andy`ego Warhola. Jest to prawdopodobnie największa w Polsce kolekcja okładek „króla popartu”.
R E K L A M A
banner
W ekspozycji znajdą się też tak legendarne pozycje jak alternatywna okładka płyty „Sticky Fingers” zespołu Rolling Stones czy kontrowersyjna „rzeźnicza” okładka amerykańskiego albumu Beatlesów. Osobna część ekspozycji poświęcona będzie polskim autorom z Rosławem Szaybo, Stanisławem Zagórskim i Markiem Karewiczem na czele.

Wystawie będzie towarzyszyć obszerne wydawnictwo opisujące historię „sztuki na okładkach”, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Andy Warhola, opatrzone barwnymi reprodukcjami wszystkich eksponowanych prac.

Wystawa czynna od 26 stycznia do 5 marca w sali kameralnej i holu galerii.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.