Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2017-01-30 18:05 | Rozmiar tekstu: A A A
Szkoła zamierza dołączyć do sieci IB World School

Oddział międzynarodowy w I LO

Olsztyn24
Jolanta Skrzypczyńska, dyrektor I Liceum Ogólnolształcącego w Olsztynie (fot. archiwum)
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza planuje przystąpić do światowej sieci szkół IB Word School. Miasto poparło pomysł utworzenia w szkole oddziału międzynarodowego, realizującego dwuletni program International Baccalaureate Diploma Programme skierowany do uczniów, którzy chcieliby zdawać międzynarodową maturę.

- Przystępując do sieci szkół IB World School, stworzymy olsztyńskiej młodzieży możliwość nauki według programu opartego na międzynarodowych standardach - tłumaczy Jolanta Skrzypczyńska, dyrektor szkoły. - Uczniowie zainteresowani międzynarodową maturą nie będą musieli wyjeżdżać do innych miast, żeby móc skorzystać z dodatkowej oferty edukacyjnej. Stworzy to również warunki kształcenia dla młodzieży anglojęzycznej, dzieci zagranicznych inwestorów i cudzoziemców mieszkających w Olsztynie.

Matura międzynarodowa będzie alternatywą do tradycyjnego egzaminu maturalnego. Uczniowie nie będą uczyć się wszystkich przedmiotów, tylko wybiorą je zgodnie z zainteresowaniami i planami na dalszą edukację.

- Obowiązkowo każdy będzie uczyć się języka ojczystego, angielskiego i matematyki - dodaje dyrektor Skrzypczyńska. - Wybierając pozostałe przedmioty, uczniowie będą musieli uwzględnić zarówno przedmioty z grupy przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka), jak i społecznych (geografia, historia, ekonomia).
R E K L A M A
banner
Ważnym elementem International Baccalaureate Diploma Programme jest praktyka. Uczniowie podczas zajęć będą rozwijać umiejętności krytycznego myślenia oraz praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy. Będą też działać wolontariacko. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, a kadrę stanowić będą nauczyciele z I LO wspomagani przez wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Nauka w międzynawowym oddziale szkoły miałaby ruszyć 1 września 2019 r.

Obecnie w Polsce program matury międzynarodowej realizowany jest w 34. szkołach.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl