Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-02-02 12:28 | Rozmiar tekstu: A A A

W powiecie bez zmian

Olsztyn24
XXII sesja Rady Powiatu w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Nie będzie zmian we władzach powiatu olsztyńskiego. Tak postanowili dzisiaj (2.02) radni Rady Powiatu, podczas nadzwyczajnej XXII sesji rady. Na stanowiskach pozostaną więc przewodnicząca Rady Powiatu Alicja Wąsik i starosta Małgorzata Chyziak.

Przypomnijmy, że wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Olsztynie, w celu rozpatrzenia wniosku o odwołanie przewodniczącej Rady Powiatu, złożyli podczas XXI sesji radni opozycyjnego klubu radnych „Nasz Powiat”, po tym, jak okazało się, że rządząca powiatem koalicja PSL-PO nie ma większości mandatów w radzie. A stało się tak dlatego, że z klubu radnych PSL wystąpiła dwójka radnych: Elżbieta Samorajczyk i Henryk Goździcki. Po tych decyzjach koalicja PSL-PO miała w 25-osobowej radzie tylko 12 mandatów.

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zmian we władzach powiatu było jednak uzyskanie bezwzględnej większości w głosowaniu nad odwołaniem przewodniczącej rady, tj. 13 głosów radnych. Zebranie takiej liczby zwolenników zmian jednak się nie powiodło. W tajnym głosowaniu za odwołaniem przewodniczącej zagłosowało „tylko” 12. członków Rady Powiatu, 11. radnych było przeciwnych odwołaniu, zaś 1 osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym Alicja Wąsik (PSL) pozostała przewodniczącą Rady Powiatu.
R E K L A M A
banner
Po ogłoszeniu wyników głosowania nad wnioskiem o odwołanie przewodniczącej rady, przewodniczący klubu radnych „Nasz Powiat” Andrzej Abako zapowiedział wycofanie złożonego podczas XXI sesji Rady Powiatu wniosku o odwołanie starosty Małgorzaty Chyziak. Sprawa nie będzie więc przedmiotem zainteresowania radnych podczas najbliższej zwyczajnej sesji Rady Powiatu.

Więcej o przebiegu XXII sesji Rady Powiatu w Olsztynie w naszym filmie wideo z tego wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
XXII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Olsztynie

»

02-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl