Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2017-02-10 17:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Niepełnosprawni zapraszają na kiermasz walentynkowy

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
Chcecie w Święto Zakochanych podarować komuś absolutnie unikalny prezent? Przyjdźcie w poniedziałek 13 lutego na kiermasz rękodzieła uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych. Początek o godz. 8.30 na 1 piętrze budynku C, ul. Turowskiego 1 (Nagórki). Za nieduże pieniądze kupicie tam niezwykłe przedmioty.

Urocze drewniane aniołki, obrazy z hasłami o miłości i wiele innych walentynkowych rzeczy powstawało od miesiąca w pracowniach Parku Pracy ZPE. Motywem przewodnim kiermaszu będzie oczywiście serce - symbol miłości. Znajdziecie tam również serca małe i duże, z drewna, materiału i... mydła - własnoręcznie wykonanego z gliceryny przez uczniów pod okiem Mileny Lewandowskiej. Będą także serca zaadaptowane na poduszki czy ozdobne patery, bo kreatywność drużyny Parku Pracy jest niemal nieograniczona. Tam młodzież z niepełnosprawnością intelektualną uczy się prostych zawodów, a z pomocą nauczycieli Alicji Czernysz - Przybylak, Mileny Lewandowskiej, Anny Wangin, Michaliny Kłujszo - Chudzińskiej, Katarzyny Wasiak i Sergiusza Nowickiego tworzy unikalne rękodzieło sygnowane marką #Made By Heart.

Całkowity dochód ze sprzedaży prac na kiermaszu zasili konto Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, współpracującego ze szkołą. Będzie przeznaczony na terapię i rehabilitację dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami.  
R E K L A M A
banner
- Zachęcam wszystkich do udziału w kiermaszu. Kupując ładne i funkcjonalne przedmioty pomożecie jednocześnie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca SWS. - Wyroby uczniów Parku Pracy są również dowodem sprawczości osób niepełnosprawnych, co potwierdza ich wyjątkowość.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl