Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-02-11 13:41 | Rozmiar tekstu: A A A
W Galerii Stary Ratusz WBP

Adam Wyżlic pokazał „To, co po nas zostaje”

Olsztyn24
Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) i Adam Wyżlic | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się wczoraj (10.02) wernisaż wystawy fotografii „To, co po nas zostaje” Adama Wyżlica - fotograficznego spojrzenia na przedmioty wyrzucone (cykl wykonany w latach 2014-2017 w Lublinie Olsztynie i Szczytnie).

Autor o ekspozycji:

Na wystawę w Galerii Stary Ratusz WBP wybrałem 21 zdjęć. Podróż przez Polskę w ciągu tych kilku lat pokazała mi, że jesteśmy zasypani odpadami, produkujemy wiele rzeczy, które są nam naprawdę zbędne i lądują w przypadkowych śmietnikach. Trafiają się tam płyty winylowe czy budziki. Notorycznie wyrzucamy butelki PET, stare bilety komunikacyjne, czasopisma. Zdarza się, że worki pełne śmieci wyniesione z domu zamiast do osiedlowych śmietników trafiają do pojemników na ulicy.
R E K L A M A
banner
W Polsce statystycznie pozbywamy się rocznie około 142. milionów ton odpadów. Polak, by zaoszczędzić, potrafi wywieźć odpady do lasu, myśląc, że nikt nie dowie się, skąd się tam wzięły. Straż leśna przekopując takie wysypiska, znajduje jednak dowody i każe grzywną za ten proceder.

Robiąc tę dokumentację fotograficzną, nie przypuszczałem, że Polska jest tak wielkim śmietniskiem i że problem składowania śmieci jest tak ogromny. Pamiętajmy o tym, kupując i wyrzucając rzeczy.


Wystawę można oglądać do 22 lutego 2017r.

******

Adam Wyżlic – ur. w 1972 r., malarz, grafik, fotograf, rysownik, rzeźbiarz. Ukończył studia licencjackie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Twórczość jest jego pasją. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne i pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Jak się później okazało, był to Jan Przełomiec. Cenne uwagi malarza nakreśliły artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały jego pierwsze prace.


W 2014 r. jedną śmiałą kreską stworzył postać o groteskowym wyglądzie, następnie drugą, trzecią i kolejne. Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie) i 30 zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię.

Autor bierze udział w konkursach (ostatnio w organizowanym przez BWA w Olsztynie na plakat ph. „Rok Feliksa Nowowiejskiego” − 2016) oraz w plenerach malarskich i fotograficznych.

Jest członkiem grup artystycznych: Klubu Plastyka-Amatora „Sąsiedzi” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie (od 2014), Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur” (od 2015) i Związku Plastyków Warmii i Mazur (2015).


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl