Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-17 15:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Polsko-francuskie międzyregionalne konsultacje

Olsztyn24
Spotkanie przedstawicieli samorządu Warmii i Mazur oraz departamentu Côtes d’Armor | Więcej zdjęć »
Przedstawiciele samorządu Warmii i Mazur oraz departamentu Côtes d’Armor spotkali się, by omówić dotychczasową współpracę oraz ustalić plany na rok 2017. Dyskusję poprowadził marszałek Gustaw Marek Brzezin. Na czele francuskiej delegacji stał Thibaut Guignard, wiceprzewodniczący rady departamentu Côtes d’Armor. Coroczne spotkanie komitetu sterującego współpracy zdecentralizowanej samorządu województwa warmińsko-mazurskiego i francuskiego departamentu Côtes d’Armor odbyło się w środę (15.02) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Komitet sterujący złożony z przedstawicieli partnerskich samorządów, organizacji pozarządowych i innych podmiotów zaangażowanych we współpracę powstał w 2009 roku. Jego głównym celem jest przygotowanie harmonogramu, monitoring i ocena polsko-francuskich projektów realizowanych na Warmii i Mazurach oraz w Côtes d’Armor. Na spotkaniu podsumowano wspólne działania zrealizowane w minionym roku oraz omówiono plany na rok 2017. W roku 2016 zrealizowano około 35 wspólnych inicjatyw, których bezpośrednimi i pośrednimi odbiorcami było około 10 tys. osób.

Porozumienie o współpracy pomiędzy samorządem województwa warmińsko-mazurskiego i radą generalną departamentu Côtes d’Armor zostało podpisane w 2000 roku. Dzięki zaangażowaniu obu regionów zrealizowano przez ten czas szereg projektów m.in. w obszarze kultury, sportu oraz kształcenia zawodowego, polityki społecznej czy aktywizacji obszarów wiejskich.
R E K L A M A
banner
Wspólnie podejmowany wysiłek spotyka się z uznaniem władz centralnych we Francji i w Polsce, m.in. wśród ambasad obu krajów, czy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Współpraca międzyregionalna Warmia i Mazury – Côtes d’Armor podawana jest często jako wzorcowy przykład współpracy samorządów z Polski i Francji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl