Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-03-11 12:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Jerzy Safijański i „Mój przyjaciel KOŃ”

Olsztyn24
Jerzy Safijański i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza olsztynian do zapoznania się nową wystawą, której wernisaż miał miejsce wczoraj (10.03) w Galerii Stary Ratusz WBP. Swoje fotografie na ekspozycji „Mój przyjaciel KOŃ” zaprezentował Jerzy Safijański.

Autor o swojej twórczości i wystawie:

Fotografia jest dla mnie... jak antidotum na codzienne zmagania we współczesnym zabieganym, rozhisteryzowanym Świecie. Jest ucieczką w świat realny, prawdziwy, prosty i szczery. Ten świat ma na imię przyroda. Fotografuję różne jej aspekty.
R E K L A M A
banner
Cykl fotografii „Mój przyjaciel Koń” jest częścią większego zbioru pod tytułem „Chodzę sobie po Warmii”. Chodzę sobie i jeżdżę motocyklem w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Czasami piękno natury jest tuż za rogiem, czasami trzeba przemierzać wiele kilometrów. Wtedy pobudka o 4.00 nad ranem (dla niektórych w nocy). Często nie docieram do celu, bo jak to mówią nie cel jest najważniejszy, ale droga do niego. W kalejdoskopie mijanych obrazów zawsze znajdzie się po drodze coś, co mnie zatrzyma na dłużej. Tak zrodził się cykl fotografii poświęcony koniom, które na powrót wrastają w nasz piękny Warmiński krajobraz. To szczególne zwierzęta, dlatego tak inspirują. Przemierzanie Warmii i kontakt z przyrodą to również głęboki oddech i odskocznia od dnia codziennego. Nic tak dobrze nie relaksuje jak kilkugodzinne bieganie z 10 kilogramowym plecakiem i ciężkim statywem. To świetnie służy zdrowiu...


Wystawa będzie czynna do 22 marca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Mój przyjaciel KOŃ” Jerzego Safijańskiego

10-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl