06:54 20 kwietnia 2024 Imieniny: Agnieszki, Amalii

Marek Wieczorek | 2017-03-22 12:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Sukcesy olsztyńskich karateków w Radomiu

Ekipa OKKK na mistrzostwa w Radomiu | Więcej zdjęć »

W niedzielę (19.03) zawodnicy Olszyńskiego Klubu Kyokushin Karate wzięli udział w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Radomiu. Były to historyczne zawody, ponieważ po raz pierwszy zawodnicy Kyokushin Karate mieli okazję rywalizować w kumite (walki) według olimpijskich przepisów Karate WKF. W roku 2020 karate po raz pierwszy pojawi się na Olimpiadzie w Tokio.

Olsztynianie startując w swoich kategoriach wypadli doskonale. Walcząc według przepisów WKF zajęli następujące miejsca:

» Mateusz Fitas.

Ponadto wg przepisów Polskiego Związku Karate w walkach i układach Kyokushin Karate olsztynianie zajęli:

» 1 miejsce w kata i 3 w kumite - Wiktoria Witkowicz
» 2 miejsce w kumite - Tomasz Kowalewski

W zawodach udział wzięło 350 zawodników. Olsztyński klub reprezentowało 18 zawodników, którzy wywalczyli 14 medali.

Wyjazd na zawody był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Olsztyna przeznaczonych na projekt „Przez Karate do Mistrzostwa”.