Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-03-30 22:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Daleko, ale blisko

Olsztyn24
Uczestnicy projektu na olsztyńskiej starówce | Więcej zdjęć »
W ramach projektu „Daleko, ale blisko”, Olsztyn odwiedzili dzisiaj (30.03) chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim na Pomorzu. Ambasador Muzeum POLIN w Warszawie Joanna Mieszczyńska we współpracy z Bożeną Szczodrowską, nauczycielką ośrodka, opracowały projekt mający na celu integrowanie uczniów z różnych poziomów i typów szkół, budowanie wzajemnych relacji, dzielenie się wiedzą oraz wspólną pracę społeczną.

W ramach projektu odbyły się warsztaty z retrofotografią poprowadzone przez uczniów dwóch olsztyńskich szkół - Gimnazjum nr 13 i XI Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi ludzie oprowadzali po zakamarkach miasta, wykorzystując stare fotografie i mapy z Archiwum Państwowego w Olsztynie, prezentowali film o zamku kapituły warmińskiej, a pod pod bazyliką mniejszą wysłuchali muzyki, nawiązując do corocznych koncertów organowych. Wspólnie z uczestnikami projektu wędrowała przewodniczka po Warmii i Mazurach Elwira Kleszewska.

Potem odbyła się lekcja dialogu w Domu Mendelsohna poprowadzona przez Dominikę Złakowską z Fundacji „Borussia”. Zajęcia dotyczące pochówku, znaczenie domu przedpogrzebowego w religii mojżeszowej, połączono z porządkowaniem cmentarza żydowskiego.
R E K L A M A
banner
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Ambasadorkę Muzeum POLIN w Warszawie dzięki wsparciu nauczycielki historii Ewy Mieszczyńskiej, Fundacji „Borussia” w Olsztynie oraz olsztyńskich szkół.

Wielkie podziękowania za nieustające wsparcie należą się młodym ludziom zaangażowanym w społeczne działania. Młodzież z Pomorza na pamiątkę otrzymała od gospodarzy grę planszową „Olsztyn mnie kręci” dzięki uprzejmości Marty Kruk PTTK Olsztyn, pomysłodawczyni gry.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl