Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2017-04-03 18:20 | Rozmiar tekstu: A A A
Starówka Razem i Pro Kultura

Na początek – kobiety

Olsztyn24
Tatiana Krakowska (fot. archiw. SPKiS) | Więcej zdjęć »
Olsztyńskie Stowarzyszenie „Starówka Razem” oraz Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka zawiązały porozumienie o organizacji latem dwóch cykli spotkaniowych, prezentujących artystyczne dokonania znanych i mniej znanych twórców Olsztyna oraz wzbogacenie klimatu lata w mieście. Oba cykle rozpoczynają kobiety.

Jeden z cykli otwiera się na środowisko plastyczne. Na początek w „Klubie u Artystów” zostanie otwarta galeria „Artysta na wejście”. Zaraz po wejściu do lokalu,  natkniemy się na ścianę wystawową ze stolikiem kawowym, przy którym zasiądzie autor wystawy i częstując kawą, będzie mógł rozmawiać o swojej sztuce, inspiracjach, wymieni opinie i da się lepiej poznać. Nie będzie oficjalnego wernisażu, będzie artysta „na dyżurze stolikowym, do dyspozycji zwiedzających”. Zamierzeniem organizatorów jest przybliżenie artysty i jego sztuki, wyjście wprost na spotkanie z potencjalnym odbiorcą. Przy dobrej pogodzie taki stolik przy sztaludze zostanie umieszczony przed wejściem do lokalu lub przy ogródku. Jeśli spotkania się przyjmą, stolik z artystą oraz jego prace powędrują do innych lokali, zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Starówka Razem”.

Pierwsza osobą, która pokaże się w tym cyklu będzie Małgorzata Śrutkowska–Felińska, członek Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, inicjatora przedsięwzięcia. Jak sama przyznaje, idzie na pierwszy ogień, bo od kogoś trzeba zacząć. Małgorzata mówi o sobie krótko tak:  „Urodziłam się całkiem niedawno. Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Maluję, rysuję, czasami wyszywam, opracowuję graficznie książki, popełnię czasami jakąś ilustrację, a tak w ogóle jestem grafikiem. Miałam kilka malusieńkich wystaw: Klub Środowisk Twórczych w Olsztynie, Galeria Teatru im. Stefana Jaracza, Galeria Rynek MOK. Był też udział w Aukcjach Charytatywnych Rotary Club Olsztyn, jest obraz w Kolekcji Dzieł Sztuki Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i jestem laureatką Nagrody Talent Roku 2012 w dziedzinie sztuk pięknych Fundacji Środowisk Twórczych w Olsztynie. Moje obrazy są w zbiorach prywatnych porozrzucane po świecie.”
R E K L A M A
banner
Drugi cykl spotkaniowy we współpracy dwóch stowarzyszeń – Starówki Razem oraz Pro Kultura i Sztuka – dotyczy spotkań muzycznych, a będą to dokładnie „Recitale Tatiany Krakowskiej”. Mogą one doskonale wtopić się w klimat Starego Miasta i uzupełnić ofertę pozostałych propozycji na lato w Olsztynie. Tatiana Krakowska jest wokalistką, kompozytorką oraz pedagogiem specjalizującym się w śpiewie estradowym z wieloletnim doświadczeniem. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej w Mińsku w klasie wokalu i jazzu. Tam też przez wiele lat zajmowała się kształceniem techniki śpiewu dzieci i młodzieży. Dwa lata temu przyjechała do Olsztyna, tutaj wyszła za mąż i z tym miastem związała swoją aktywność artystyczną i pedagogiczną. Śpiewa sopranem, ale z powodzeniem sięga po nieco ostrzejsze lub dla odmiany lżejsze brzmienia. W swoim repertuarze estradowym posiada zarówno najważniejsze standardy muzyki rockowej i jazzowej, jak i przepiękne rosyjskie romanse. Wykonuje również swoje własne kompozycje w języku rosyjskim i polskim. Od kilku miesięcy rozwija w Olsztynie Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej. Jak twierdzą organizatorzy muzycznych wieczorów, niewykluczone, że podczas recitali Tatiany, o odpowiedniej porze, zaprezentuje też Ona swoich uczniów, ponieważ jest pewna ich talentu. Scena Tatiany stanie przy ulicznych kawiarenkach lub w przypadku niepogody w jednym z lokali (na początek będzie to „Klub u Artystów”). Artystka ma olbrzymi repertuar i zamierza na żywo wybierać to, czego będą chcieli słuchać bywalcy lokali na starówce.

Oba cykle ruszą w maju (muzyczne) i czerwcu (plastyczne). Organizatorzy są otwarci na nawiązanie kontaktu z innymi artystami, zainteresowanymi uczestnictwem w tych cyklach lub w podobnych przedsięwzięciach. Kontakt: prokulturaolsztyn@o2.pl

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl