Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-04-07 22:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzieci przypominają – sprzątaj po psie!

Olsztyn24
W Biskupcu pojawiły się tabliczki z plakatami (fot. UM B-c - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Biskupcu pojawiły się tabliczki z plakatami wykonanymi przez małych plastyków. Sygnalizują w nich problem zostawianych na trawie psich kup.

Strażnicy miejscy rozstawili dzisiaj (7.04) w miejscach najczęściej uczęszczanych na spacerach z pupilami przez biskupczan 20 tabliczek z plakatami. Stanęły one m.in. w parku miejskim, na kilku osiedlach, przy trakcie spacerowym nad rzeką.

Prace powstały w wyniku akcji ogłoszonej 22 marca na miejskim profilu społecznościowym „Biskupiec – krajobraz pełen możliwości”.
R E K L A M A
banner
– Chcieliśmy zwrócić uwagę na ten śmierdzący problem. Przypominaliśmy o obowiązkach jakie ciążą na właścicielach czworonogów – mówi Magdalena Karpińska z Urzędu Miejskiego. – Poprosiliśmy też o prace plastyczne, bo obraz przemawia dobitniej niż słowo, zwłaszcza gdy tworzy go dziecko.

Zgodnie z obowiązują w Biskupcu uchwałą Rady Miejskiej, za niesprzątnięcie po psie grozi mandat.

– Możemy nałożyć karę od 20 do nawet 500 zł – mówi komendant Straży Miejskiej Grzegorz Cychowski. – Ale oprócz karania ważne jest zbudowanie w społeczeństwie poczucia obowiązku zostawienia porządku po takim spacerze. Mamy specjalne kosze na psie odchody, woreczek z nimi można też wyrzucać do zwykłych śmietników na ulicach. Trzeba tylko mieć taki odruch, a dziecięce plakaty dają do myślenia – kończy komendant.

Prace stworzone przez dzieci nagrodził dyplomami burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

– To nie był konkurs, ale chciałem docenić świetne prace i zaangażowanie naszych najmłodszych plastyków. Problem, który poruszyły może się wydawać błahy, ale tak naprawdę dbanie o czystość wokół siebie i komfort innych powinny wyróżnić nie tylko mieszkańców „miasteczka dobrego życia”, jakim jest Biskupiec zrzeszony w Cittaslow - mówi burmistrz.

Organizatorzy akcji planują jej kolejne wydania. Wszystkie wykonane przez dzieci prace można oglądać nie tylko w Biskupcu. Są prezentowane na miejskim profilu społecznościowym i stronie www.biskupiec.pl.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl