Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Tomasz Lenkiewicz | 2017-04-10 20:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Gablota Stefana Grodzickiego wzbogacona o nowe eksponaty

Olsztyn24
Nowe eksponaty w olsztyńskim Muzeum Sportu (fot. archiw. Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie wzbogaciło się o nowe eksponaty – bryczesy, dres treningowy z Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972) oraz bluzę reprezentanta Polski. Te cenne pamiątki przekazała placówce wdowa po Stefanie Grodzickim – Teresa Grodzicka-Szymańska.

Muzeum Sportu jest doskonałym miejscem, by pamiątki ocalić od zapomnienia. Dzięki pani Teresie  w placówce znalazło się wiele przedmiotów po wspaniałym jeźdźcu. Interesują one nie tylko  zwiedzających muzeum, ale służą także publicystom i historykom sportu, piszącym o historii hippiki.

Niewiele osób wie, że olimpijczyk spoczywa na cmentarzu w Sępopolu, nieopodal Lisek, gdzie żył i trenował. W latach 70. i 80. ubiegłego stulecia stadnina w Liskach była jedną z najlepszych w Polsce. Do dzisiaj pamięć o ich najlepszym zawodniku jest żywa.
R E K L A M A
banner
Cieszy również inicjatywa gimnazjalnej młodzieży z Sępopola, by jedna z ulic w tym mieście nosiła imię tego wybitnego sportowca. Trzymamy kciuki za powodzenie tej akcji.

Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl