Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-04-19 10:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Polsko–ukraiński uczniowski projekt grantowy

Olsztyn24
Polsko–ukraiński uczniowski projekt grantowy w restauracji Ukraińska Dumka | Więcej zdjęć »
Dzięki wsparciu Unii Europejskiej, wiedeńska organizacja Centropa ogłosiła nabór wniosków w konkursie na autorskie projekty uczniowskie inspirowane historią La Benevolencija - agencji pomocy humanitarnej, która działała pod przewodnictwem gminy żydowskiej w Sarajewie podczas wojny w Bośni i Hercegowinie. Centropa zachęciła uczniów, aby podążali za przykładem La Benevolencija i podjęli działania na rzecz swojej wspólnoty, aby zdefiniowali problem obecny w ich środowisku lokalnym oraz wspólnie z innymi zastanowili się jak go rozwiązać. Dziesięć najlepszych propozycji projektów obywatelskich zostało zrealizowanych dzięki wsparciu finansowemu Centropy w wysokości 500 euro, w tym projekt olsztyński.

12 kwietnia br. uczniowie kilku szkół pod opieką Joanny Mieszczyńskiej, ambasadora Muzeum POLIN w Warszawie, zrealizowali w Olsztynie grant pt. Szok kulturowy? Jak odnaleźć się w nowej – innej rzeczywistości? Projekt składał się z dwóch części: polsko–ukraińskich warsztatów kulinarnych i debaty z udziałem gości.

Uczniowie szkoły podstawowej, licealiści i gimnazjaliści przygotowali pierogi z farszem pod okiem kucharza w restauracji Ukraińska Dumka. Następnie przy dźwiękach ukraińskiej muzyki degustowali inne potrawy, w tym barszcz i faszerowane bakłażany. Przy stołach pełnych potraw odbyła się debata z udziałem uczniów i nauczycieli olsztyńskich szkół, działaczy społecznych, wolontariuszy zagranicznych Fundacji „Borussia”. O różnicach i podobieństwach językowych opowiadał jeden z gości – wolontariuszka Iryna Samchenko z Ukrainy.
R E K L A M A
banner
Najważniejszy był czas spędzony razem, a wspólne gotowanie miało zbliżać i chyba się udało
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl