Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-04-21 00:25 | Rozmiar tekstu: A A A

26. Marsz Żywych z udziałem dwóch olsztyńskich szkół

Olsztyn24
Brama główna obozu Auschwitz
W poniedziałek (24.04) na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau odbędzie się 26. Marsz Żywych. W marszu wezmą także udział uczniowie dwóch olsztyńskich szkół - Gimnazjum nr 13 oraz XI Liceum Ogólnokształcącego.

Wyjazd uczniów olsztyńskich szkół do Oświęciomia stał się możliwy dzięki grantowi w wysokości 10 tysięcy złotych z Ministerstwa Edukacji Narodowej, o który postarały się Ewa Mieszczyńska - nauczycielka historii w XI LO i Joanna Mieszczyńska - nauczycielka historii w Gimnazjum nr 13.

Uczestnicy Marszu Żywych przejdą trzykilometrową trasę spod bramy z napisem „Arbeit macht frei” w byłym obozie Auschwitz I do byłego obozu Auschwitz II-Birkenau. Główna ceremonia odbędzie się przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu.
R E K L A M A
banner
Corocznie w Marszu Żywych uczestniczy ok. 11 tysięcy osób z ponad 40 krajów świata. Marsz organizowany od 1988 roku, a od 1996 - co roku. Odbywa się w Dzień Pamięci Ofiar Zagłady.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl