Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UM/AS | 2017-04-21 16:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Ogólniak, technikum czy zawodówka?

Olsztyn24
(fot. archiw. UM)
Niewiele czasu pozostało gimnazjalistom, aby zdecydować w jakiej szkole będą kontynuować naukę. 4 maja rusza nabór do szkół ponagimnazjalnych.

Ponad trzy tys. uczniów jesienią rozpocznie naukę w jednej z 26 szkół średnich. Już teraz muszą zdecydować jaki kierunek obiorą. 4 maja olsztyńskie szkoły rozpoczynają nabory.

- Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2017/2018  prowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego - tłumaczy zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Teresa Wiśniewska. - W serwisie internetowym ponadgimnazjalne-olsztyn.nabory.pl można będzie wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły, zapoznać się z kryteriami i zasadami punktacji, mieć stały dostęp do poradników, monitorować zainteresowanie innych kandydatów poszczególnymi oddziałami.
R E K L A M A
banner
Rekrutacja potrwa do 9 czerwca. Przewidziano również nabór uzupełniający. Szczegółowy harmonogram naboru dostępny na stronie olsztyńskiego Kuratorium Oświaty http://www.ko.olsztyn.pl/2017/04/10/zarzadzenie-nr-22-warminsko-mazurskiego-kuratora-oswiaty-w-sprawie-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego/

Piknik w Parku Centralnym

Poza stroną internetową z ofertą szkół zawodowych można będzie zapoznać się podczas pikniku „Szkoły zawodowe - gimnazjalistom”, który odbędzie się we wtorek (25 kwietnia) o 10:00 w Parku Centralnym. W ten nietypowy sposób uczniowie i nauczyciele olsztyńskich zawodówek będą zachęcać do wyboru szkoły zawodowej. Na pikniku będą obecni przedstawiciele Samochodówki, Handlówki, Energetyka, Budowlanki, Gastronomika, Elektronika, Ekonomika i Chemika. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą wybranej szkoły oraz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.

W ramach kampanii promującej naukę w zawodówkach, placówki zaplanowały także kolejne spotkania, tym razem w szkołach, gdzie chętni będą mogli poznać szczegółowo wybraną szkołę i jej program nauczania. Terminy spotkań dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta: https://www.olsztyn.eu/edukacja/kalendarz-uroczystosci-w-roku-szkolnym-2017.html.


Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl