Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./waclawbr | 2017-04-23 18:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Book Truck przyjechał do Parku Centralnego

Olsztyn24
Book Truck przyjechał do Parku Centralnego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Improwizowany Book Truck pojawił się dzisiaj (23.04) w olsztyńskim Parku Centralnym. Z okazji Światowego Dnia Książki Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie „przyjechała” do swoich czytelników, którzy spędzali czas na łonie natury.

- Zainspirowaliśmy się wykorzystywanym dawniej pomysłem - wyjaśnia Katarzyna Masiewicz z MBP. - Bibliotekarze book truckiem odwiedzali miejscowości, w których nie było bibliotek, by umożliwić ich mieszkańcom dostęp do książek. Chociaż w obecnych czasach biblioteki są o wiele łatwiej dostępne i nie ma potrzeby organizowania takich wypraw, to sama idea „mobilnej” książki może być doskonałą kanwą dla działań kulturalnych, jak na przykład świętowania Światowego Dnia Książki.  

Bohater dzisiejszej zabawy sprawił sporo zamieszania, ponieważ w drodze do Olsztyna uległ awarii. Z tego powodu bibliotekarze postanowili w jego rolę wcielić biblioteczny samochód. Tak oto impreza została uratowana, nowi czytelnicy do MBP zapisani, a uczestnicy spotkania z książką pod chmurką mogli wspólnie pobuszować w świecie literatury.
R E K L A M A
banner
Wypożyczano książki i odpoczywano przy lekturze na leżakach i kocykach w pięknych okolicznościach przyrody. Pracownicy biblioteki przygotowali także wymienialnię książek oraz kącik z animacjami dla dzieci, obfitujący w liczne konkursy, niespodzianki, gry i zabawy.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Międzynarodowy Dzień Książki w Olsztynie

23-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl