Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-04-25 20:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyła budowa hali w Biskupcu

Olsztyn24
Symboliczne rozpoczęcie inwestycji w Biskupcu (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Symbolicznym wbiciem pierwszych łopat rozpoczęła się realizacja ważnej inwestycji powiatowo-gminnej, jaką jest budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu. Jej koszt ma wynieść 8 mln zł, a będą z niej korzystać nie tylko uczniowie powiatowej szkoły, ale też inni mieszkańcy gminy.     

Pierwsze podejście do pozyskania środków miało miejsce już 5 lat temu. W tym roku powiatowi udało się pozyskać brakujące środki.

– Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 8 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki,
ponad 4 mln zł pochodzi z budżetu Powiatu Olsztyńskiego, a 2,3 mln zł z budżetu gminy Biskupiec. Założenia mamy ambitne, bo chcielibyśmy, żeby roboty budowlane  zakończyły się w czerwcu przyszłego roku. Oby tak się stało, a inwestycja dobrze służyła wszystkim mieszkańcom Biskupca i całej naszej społeczności –
powiedziała starosta Małgorzata Chyziak.
R E K L A M A
banner
Zadowolenia z rozpoczęcia budowy nie krył też burmistrz Biskupca.

– To już kolejna inwestycja, którą realizujemy wspólnie z powiatem. Budujemy i zmieniamy naszą gminę oraz powiat, za co serdecznie dziękuję. Będzie to hala, o której Biskupiec zawsze marzył i która należała mu się już od dawna – mówił Kamil Kozłowski.

Projekt przewiduje powstanie trzykondygnacyjnej sali o wymiarach 28,5 x 55,05 x 11,71 m, w której znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, halowej piłki nożnej i badmintona. Salę będzie można podzielić na trzy poprzeczne boiska treningowe. Zamontowane zostaną też ścianki wspinaczkowe. Nie zabraknie też widowni z miejscami siedzącymi dla ponad 400 osób. Hala zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dzięki właściwemu wytłumieniu w sali będą mogły się odbywać również koncerty.

Zgodnie z planami inwestycyjnymi wybudowany zostanie łącznik hali ze szkołą, cała infrastruktura wodna i energetyczna, a także oświetlenie terenu, ciągi jezdni i miejsca parkingowe. Powstanie też kotłownia, która będzie ogrzewała zarówno halę sportową, jak
i Zespół Szkół w Biskupcu. Inwestycja jest więc powodem do radości również dla dyrektora placówki.

- Ziściło się marzenie kilku pokoleń i kilku dyrektorów. Mając halę sportową, będziemy mogli myśleć o dalszym rozwoju szkoły i być może utworzeniu klasy sportowej – mówił Krzysztof Janczara.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Usługi Budowlano-Instalacyjne Piotr Pachucki z Biskupca.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl