Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-05-08 19:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Delegacja powiatu na konferencji nt. demografii w Niemczech

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji (fot. SP)
Delegacja samorządu Powiatu Olsztyńskiego, której przewodniczył wicestarosta Andrzej Abako, wzięła udział w Międzynarodowej Konferencji Partnerskiej pn. „Zmiany demograficzne we współczesnej Europie – identyfikacja zagrożeń oraz wykorzystywanie szans”. Wśród uczestników znaleźli się także przedstawiciele Niemiec, Litwy i polskiego Wałcza. Debata odbyła się 4 i 5 maja w Osnabrück i Steinfurt w Niemczech.

Temat główny konferencji rozpatrywany był w trzech aspektach: mobilności, lokalnego zaopatrzenia oraz wykwalifikowanych pracowników.

Zmiany demograficzne są zauważalne w prawie wszystkich regionach Europy. Społeczeństwo, gospodarkę i politykę czeka wiele wyzwań w związku z nimi. Imigracja młodych ludzi, wzrost liczby osób starszych, zabezpieczenie opieki zdrowotnej, edukacji i mobilności w obszarach wiejskich – to problemy, z którymi będziemy musieli się zmierzyć – zapowiadali organizatorzy, czyli samorządy powiatów Osnabrück i Steinfurt.
R E K L A M A
banner
- Jednym z podstawowych problemów wspólnej Europy jest brak fachowej kadry i możliwości zatrudnienia ludzi z odpowiednim wykształceniem. Mimo tego, że w Niemczech bezrobocie wynosi około 3 %, a zatrudniany fachowiec otrzymuje mieszkanie i ma możliwość sprowadzenia rodziny, problem jest taki sam jak w Polsce. W trakcie konferencji mogliśmy wymienić się doświadczeniami w zakresie radzenia sobie z kwestią braku siły fachowej na rynku pracy. Duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja publicysty Janusza Tycnera, która dotyczyła „Stosunków polsko-niemieckich po 1989 r.” Każdy zresztą wykład zakończony był ożywioną dyskusją. Zastanawialiśmy się, jak rozwiązywać nasze wspólne problemy, to była ważna debata – podsumował konferencję wicestarosta Andrzej Abako.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl