Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2017-05-09 13:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Wyjątkowy wernisaż na 15-lecie Zespołu Placówek Edukacyjnych

Olsztyn24
Prace podopiecznych będzie można kupić już jutro | Więcej zdjęć »
Chcesz kupić ciekawy obraz i przy okazji wspomóc ludzi niepełnosprawnych? Przyjdź jutro (10.05) o godzinie 17.00 do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” na wernisaż prac uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych oraz ich przyjaciół.

- Do nabycia będzie 80 obrazów, z czego 15 wystawimy na licytację z ceną wywoławczą od 15 zł dlatego, że w tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 15-lecie. W ten sposób włączamy się w obchody jubileuszu - mówi Anna Wangin, nauczycielka ZPE i koordynatorka wernisażu.

Uczniowie ZPE obrazy na aukcję malowali od kilku tygodni.

- Ja namalowałam swojego pieska Reksia - mówi Anna Bocheńczak, uczennica z zespołem Downa. Robert Grabowski z autyzmem narysował żabę. Paulina Jahnke z zespołem Downa stworzyła abstrakcję.
R E K L A M A
banner
- Wszystkie prace mają walory artystyczne, każda z nich jest warta nabycia - mówi Izabela Janiszewska-Obarek, wykładowca Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, która wraz z mężem Piotrem sprawuje artystyczny patronat nad przedsięwzięciem.

Całkowity dochód z aukcji będzie przekazany Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce i przeznaczony na budowę Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak - całodobowego domu dla dorosłych niepełnosprawnych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl