Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-05-17 20:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Ewa Kopacz rozmawiała w Olsztynie

Olsztyn24
Konferencja prasowa Ewy Kopacz w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W ramach cyklu Spotkań Obywatelskich pod hasłem „Porozmawiajmy”, dzisiaj (17.05) w dwudziestu miastach Warmii i Mazur odbyły się spotkania parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami regionu. W Olsztynie zespołowi parlamentarzystów PO przewodziła pierwsza wiceprzewodnicząca partii, była premier rządu RP, Ewa Kopacz.

- Z mieszkańcami Olsztyna będziemy rozmawiać o ich problemach, o stopniu satysfakcji i zadowolenia z obecnej władzy - powiedziała Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej poprzedzającej olsztyńskie spotkanie. - I będziemy też zadawać pytania, które potem posłużą temu, żeby je zadać obecnie rządzącym.

Dalej Ewa Kopacz dalej odniosła się do głośnej ostatnio sprawy czterech pytań skierowanych ustami rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek do Platformy Obywatelskiej.   
R E K L A M A
banner
- Ostatnio coś „się porobiło” z naszą tradycją parlamentarną, bo rządzący przepytują opozycję, a nie traktują opozycji jako swoistego strażnika wypełniania ich obietnic z kampanii wyborczej i rozwiązywania problemów obywateli - mówiła posłanka. - PiS koncentruje się dzisiaj na Platformie Obywatelskiej, na opozycji, a sami już nie mają czasu dla obywatela. Gdzieś ta ich wrażliwość z czasem zniknęła. Miłość do obywateli, empatia, niestety została zastąpiona pogardą, lekceważeniem, a niekiedy zniecierpliwieniem w stosunku do obywateli. My dzisiaj będziemy pytać obywateli mieszkających na waszej ziemi, czy rolnicy są zadowoleni z tego, że dopłaty są opóźniane, czy rodzice, uczniowie i nauczyciele zadowoleni są z tzw. deformy oświaty, którą dzisiaj na siłę wprowadza Prawo i Sprawiedliwość. Ale będziemy też pytać o rzeczy, które dzieją się gdzieś tam w PiS-owskich gabinetach się dzieją. Będziemy pytać o to, czy będziemy szczęśliwi, że już za chwilę PiS chce wprowadzić opłatę za radioodbiorniki w samochodach, będziemy pytać o umowy śmieciowe i jak partia rządząca zamierza rozwiązać ten problem.

Na koniec Ewa Kopacz stwierdziła, że słuchając mieszkańców Warmii i Mazur Platforma Obywatelska będzie miała gotowe pytania, które zostaną zadane rządzącym.

- Pytania te zadamy wtedy, gdy będziemy jako opozycja wypełniać naszą funkcję kontrolną - dodała posłanka.

W konferencji prasowej w Hotelu Warmińskim wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej towarzyszyli nie tylko posłowie z Warmii i Mazur: Anna Wasilewska, Janusz Cichoń i Piotr Cieśliński, ale także część parlamentarzystów z innych rejonów kraju, którzy dzisiaj spotkali się w mieszkańcami Warmii i Mazur. Byli wśród nich m.in. Joanna Mucha, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Magdalena Kochan i Andrzej Czerwiński.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~olsztynianka / 2017-05-26 11:34
Pani już podziękujemy.
~spoko / 2017-05-18 07:21
pani kopacz zapomiała jak rządziła PO nikogo sie nie słuchali wiek emerytalny podniesiony WAT podniesiony i inne podatki !!!
~Anna / 2017-05-17 23:18
Noski rosną jak u Pinokia...
~max / 2017-05-17 22:02
Ewka Ewka pamiętasz władzę ze snu....
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa Ewy Kopacz - wiceprzewodniczącej PO

17-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl