Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2017-05-17 22:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Cenny eksponat w olsztyńskim Muzeum Sportu

Olsztyn24
Nowy eksponat Muzeum Sportu (fot. archiwum Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie wzbogaciło swoje zbiory o bardzo cenny eksponat. Jest nim jeden z garniturów, w jaki ubrana była męska reprezentacja Polski podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

Ten strój muzeum otrzymało od Oskara Kaczmarczyka – byłego asystenta trenera Mistrza Polski w siatkówce – Zaksy Kędzierzyn Koźle. Oskar Kaczmarek jest obecnie jednym z dwóch asystentów trenera Ferdinando De Giorgiego w reprezentacji Polski.

W Muzeum Sportu dotychczas były trzy garnitury olimpijskie. Z Atlanty (1996), który przekazał Leszek Urbanowicz, z Pekinu (2008) otrzymany od Marcina Możdżonka oraz z Londynu (2012), który za pośrednictwem Marcina Możdżonka przekazał wspomniany wyżej Oskar Kaczmarczyk.
R E K L A M A
banner
Strój olimpijski z Rio  wzbogacił  zbiory olszyńskiej placówki muzealnej. Jest on, wraz z poprzednimi, niewątpliwą atrakcją dla osób zwiedzających muzeum.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Ola / 2017-05-18 18:19
I bardzo ładnie... Coraz wiecej ciekawych pamiątek. Tak trzymać
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl