Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-05-18 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zorganizował PCK

Olsztyn24
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dużo działo się dzisiaj (18.05) na olsztyńskiej starówce. Zaraz po tym jak Stare Miasto i przyległe ulice opuścili studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uczestniczący w Paradzie Wydziałów, ich miejsce zajęli młodzi ratownicy z Polskiego Czerwonego Krzyża, uczestnicy Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych.

Mistrzostwa zorganizował Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie. Po eliminacjach rejonowych prawo udziału w dzisiejszych zawodach uzyskało trzynaście pięciosobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Morąga, Nowego Miasta Lubawskiego, Nidzicy, Działdowa, Ostródy, Olsztyna (dwa zespoły), Szczytna, Bartoszyc, Elbląga, Iławy, Kętrzyna i Mrągowa. Tradycyjnie też w zawodach wzięła udział drużyna Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Schwerinie.

Uczestnicy zawodów musieli sobie poradzić z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej na czterech tzw. stacjach. Tam organizatorzy zawodów zaaranżowali różne wypadki, jak na przykład obcięcie ręki siekierą, zderzenie rowerzysty z przechodniem, postrzelenie z broni palnej, czy utratę przytomności przez kobietę w ciąży. Poza tym drużyny musiały rozwiązać test wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Międzynarodowym Prawie Humanitarnym oraz wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
R E K L A M A
banner
Było też miejsce na zabawę i rekreację. Na jednej ze stacji uczestnicy zawodów mogli pograć w klasy, w gumę, porysować kredą na betonie czy pograć w piłkę. Była też możliwość skorzystania z symulatora dachowania, który na czas zawodów na targu Rybnym ustawił olsztyński WORD.

Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że zwycięzcami zawodów zostali ratownicy z Zespołu Szkół Budowalanych w Olsztynie. Kolejne miejsca na podium zajęli ratownicy z V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie i Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych

18-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl