Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-05-20 13:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Festyn u „Makuszyńskiego”

Olsztyn24
Festyn rodzinny w SOSW im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W biesiadnej konwencji bawili się dzisiaj (20.05) na Osiedlu Kormoran uczestnicy rodzinnego festynu sportowo-rekreacyjnego „Z Kornelem Makuszyńskim po warmińskich ścieżkach”. Jak co roku, od siedmiu lat, festyn zorganizował na swoim podwórku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie wspomagany przez Gminę Olsztyn i Radę Osiedla Kormoran.

- Na festynie przede wszystkim można się pobawić, a przy okazji zabawy uczymy się historii i tradycji wybranego regionu Polski - mówi Marzena Dworznikowska, dyrektor SOSW w Olsztynie. - W tym roku, pod hasłem „Z Kornelem Makuszyńskim na warmińskich ścieżkach”, zgłębiamy wiedzę o Warmii, o Olsztynie, patrzymy na region dzisiejszym okiem, ale spoglądamy też w przeszłość.

W bloku festynowych wydarzeń poświęconych regionowi były pokazy tańców warmińskich i pieśni ludowych w wykonaniu uczniów SOSW oraz zespołu „Kłobuczki” z olsztyńskiego Pałacu Młodzieży, oraz tradycyjne gry i zabawy z dawnej Warmii. Ogłoszono też wyniki i rozdano nagrody uczestnikom konkursu plastyczno-fotograficznego „Z Koziołkiem Matołkiem poznajemy Olsztyn”. Zainteresowani mogli też skosztować przygotowanych w szkolnej kuchni tradycyjnych kanapek i wypieków.
R E K L A M A
banner
W programie było wiele innych propozycji zabawy i rekreacji, m.in. malowanie buziek, robienie ogromnych baniek mydlanych, prace plastyczne, gry planszowe, loteria fantowa. Miasteczko ruchu drogowego uruchomili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a namiot informacyjno-edukacyjny ustawił Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Jak zwykle na osiedlowych imprezach, nie zabrakło bibliotekarzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej, tym razem reprezentowanej przez pracowników filii MBP nr 9, którzy zorganizowali tematyczne stoisko z książkami, bajkami i animacjami promującymi czytelnictwo.

Ważnym punktem festynu był biegowy Memoriał Koziołka Matołka. Dzisiaj bieg na dystansach dostosowanych do możliwości każdego uczestnika festynu ścieżkami na Osiedlu Kormoran zorganizowano po raz piąty.

Zapał organizatorów i energię uczestników festynu wsparła też piękna pogoda, co niewątpliwie przyczyniło się do frekwencyjnego sukcesu imprezy.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Festyn rodzinny „Z Makuszyńskim po warmińskich ścieżkach”

20-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl