Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-05-22 15:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Posłowie PO o rolnictwie i aptekach

Olsztyn24
Konferencja prasowa posłów PO Anny Wasilewskiej i Janusza Cichonia | Więcej zdjęć »
Posłowie„Platformy Obywatelskiej z Warmii i Mazur, Anna Wasilewska i Janusz Cichoń zwołali dzisiaj (22.05) kolejną konferencję prasową. Tym razem podzielili się z dziennikarzami swoimi opiniami na temat planów rządu PiS powołania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz ustawy potocznie nazywanej „Apteka dla aptekarza”.

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to nowa formuła, która ma się pojawić od 1 września jako instytucja zastępująca dwie dotychczasowe agencje: Agencję Nieruchomości Rolnych i Agencję Rynku Rolnego - poinformował poseł Janusz Cichoń. - Aż „strach się bać”, co z tego będą mieli rolnicy, mieszkańcy polskiej wsi, bo póki co zmiany kadrowe i organizacyjne, które przeprowadził PiS w innych instytucjach powodują skutki wręcz dramatyczne. Po raz kolejny mamy przykład czystki kadrowej i ustawy, która - tak naprawdę - niczemu nie służy, oprócz wymiany kadr, zastąpieniu tych, którzy dotychczas w tych instytucjach pracowali „Pisiewiczami”, ludźmi bardzo często bez kompetencji, bez doświadczenia, bez przygotowania. A efekty są takie, jak chociażby obserwowane dzisiaj opóźnienia w realizacji dopłat bezpośrednich dla rolników. Część rolników, także z Warmii i Mazur, nie dostała jeszcze dopłat za 2016 rok, a znakomita większość nie dostała dopłat w tym roku.

Poseł Cichoń przypomniał także, że do tej pory nie ustalono jeszcze wysokości dopłat, jakie w tym roku będą się należały polskim rolnikom w ramach realizacji programu dopłat bezpośrednich dla rolnictwa.
R E K L A M A
banner
- Minister Jurgiel, najzwyczajniej w świecie, nic sobie z tego nie robi, a system informatyczny przyjęty przez byłego, ale rekrutującego się z PiS-u prezesa agencji w dalszym ciągu nie działa - mówił dalej poseł. - I to jest rzeczywiste zagrożenie dla polskich rolników. Obawiamy się, że kolejna czystka, kolejna wymiana kadr, będzie prowadziła do szkód w zakresie gospodarowania nieruchomościami rolnymi, a także utrudni interwencję na runku rolnym za który, póki co, odpowiedzialna była Agencja Rynku Rolnego.

Posłanka Anna Wasilewska skoncentrowała się o przyjętej przez Sejm i podpisanej przez prezydenta nowelizacji prawa farmaceutycznego, powszechnie znanej pod hasłem „Apteka dla aptekarza”.

- Ustawa została przegłosowana głosami posłów PiS -
powiedziała posłanka. - Platforma Obywatelska była przeciwko wprowadzeniu tej ustawy. Skutek jest taki, że jest ograniczona wolność gospodarcza, bo jeżeli ktoś nie jest z wykształcenia farmaceutą nie będzie mógł otworzyć apteki. Ta ustawa spowoduje, że leki będą coraz droższe, bo konkurencja będzie coraz mniejsza. Nie będąc farmaceutą nie będzie można dziedziczyć rodzinnych aptek. Ta decyzja jest dla nas nie do przyjęcia. Mówiliśmy o tym, ale nasz głos został przykryty dyskusją o innych ustawach, o innych sprawach bieżących.

Anna Wasilewska zwróciła też uwagę na nową listę leków refundowanych.

- Drastycznie wzrosły ceny leków dla osób po przeszczepach - powiedziała. - Jeden z leków dla osób po przeszczepach organów, który dotychczas kosztował 3,50 zł, teraz będzie kosztował około tysiąca złotych. Osoby, które podały się przeszczepowi, nie zawsze będą w stanie pozwolić sobie na taki lek, żeby utrzymać się przy życiu.

Poseł Cichoń przypomniał też o niezałatwionej przez PiS obietnicy darmowych leków dla osób starszych.  

- Miały być darmowe leki dla osób starszych, ale ich nie ma - stwierdził. - To są puste obietnice. Rzeczywistość wyraźnie od nich odbiega. Leki są coraz droższe.

Podczas konferencji poseł Cichoń podziękował też mieszkańcom regionu za udział w spotkaniach z cyklu „Porozmawiajmy&rdquo, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w 20. miastach Warmii i Mazur z udziałem większości posłów z klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Zapowiedział też kolejne spotkania posłów PO z mieszkańcami regionu.

Więcej o przebiegu konferencji w naszej wideorelacji z tego wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Dwa ZeRA / 2017-07-17 20:19
"00"
~Zofia / 2017-05-24 22:25
PO wraz z PSL powinni zapaść się sto metrów pod ziemię ze wstydu.
~Anna / 2017-05-22 21:55
Pinokio show
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa posłów Platformy Obywatelskiej w Olsztynie [22.05.2017]

»

22-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl