Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-05-28 13:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Grzegorz Krasowski złotym medalistą Mistrzostw Świata w walkach rycerskich

Olsztyn24
Grzegorz Krasowski (fot. archiwum sportowca)
W miniony piątek (26.05) Grzegorz Krasowski z Olsztynka, zawodnik Rycerskiej Reprezentacji Polski, zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w walkach rycerskich International Medieval Combat Federation Denmark 2017. Sportowiec startował w kategorii miecza długiego. Finałową walkę stoczył z przedstawicielem Nowej Zelandii. Zdobyty przez członka Konwentu Św. Piotra z Olsztynka medal był pierwszym na koncie Polski w mistrzostwach świata federacji w Spottrup w Danii (kolejny złoty medal zdobył Marcin Waszkielis w konkurencji miecza i tarczy).

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się pod zamkiem w Spøttrup w Jutlandii. Od czwartku (25.05) 28 reprezentacji z całego świata prezentowało walki na najwyższym światowym poziomie. W imprezie udział wzięły reprezentacje m.in. z Anglii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Japonii, Litwy, Luksemburga, Meksyku, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Portugalii, Kanady, RPA, Słowacji, Szwecji, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainy, USA i Włoch.

Ceremonia dekoracji medalami tryumfatorów mistrzostw odbędzie się już dzisiaj (28.05) o godzinie 17.30. Jej transmisja będzie dostępna na kanale IMCF w serwisie YouTube.
R E K L A M A
banner
W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia walk Grzegorza Krasowskiego i innych członków rycerskich reprezentacji Polski oraz Warmii i Mazur na naszych fimach, które zarejestrowaliśmy podczas tegoroczej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Warmii i Mazur oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Noc Muzeów 2017 w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie (1)

21-05-2017

image galeria
Noc Muzeów 2017 w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie (2)

21-05-2017

image galeria
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem 2017 (4)

13-05-2017

image galeria
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem 2017 (5)

14-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl