Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2017-06-05 21:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Projekt uczniów Gimnazjum nr 13

Noszę w sercu dwa miasta

Olsztyn24
Prezentacja projektu uczniów Gimnazjum nr 13 | Więcej zdjęć »
W piątek (2.06) Laura, Zuzia, Mateusz, Piotr i Michał, uczniowie Gimnazjum nr 13 w Olsztynie, zaprezentowali publicznie swój projekt „Noszę w sercu dwa miasta”.

Prezentacja historii młodego chłopaka, członka Szarych Szeregów i żołnierza AK Bolesława Wolskiego „Zasłony” opierała się na filmie, zdjęciach rodzinnych i opowieściach bliskich. Projekt gimnazjalistów wykonany został w oparciu o nagrania świadków historii, rozmowy z żyjącymi członkami rodziny Wolskich, rodzinne zdjęcia i dokumenty, a także materiały z USA. Młodzież sięgnęła do amerykańskiego filmu „Bolesław Wolski okupacja Wyszkowa” z 2010 roku, którego bohaterem był danwy mieszkaniec Olsztyna, architekt Bolesław Wolski. Wywiadem kierował Nathan Beyrak z United States Holocaust Memorial Museum's. Amerykańska inicjatywa dotyczyła nagrania świadectw i rejestrowanie zeznań nieżydowskich świadków Holokaustu.

Na bazie posiadanych nagrań, dokumentów i zdjęć młodzież wykonała film i prezentację. Sięgnęła także do książek i wspomnień utrwalonych przez Joannę Wańkowską–Sobiesiak, a także lektury szkolnej „Kamienie na szaniec”. Okazało się, że w naszym mieście mieszkał członek oddziału AK, który razem ze słynnym „Zośką” przeprowadzał akcje dywersyjne.
R E K L A M A
banner
„Zasłona” – Bolesław Wolski to postać warta ukazana i inspirująca dla młodych ludzi.

Joanna Mieszczyńska
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl