Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Struk | 2017-06-19 19:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzież z Gelsenkirchen z wizytą w Olsztynie

Olsztyn24
Spotkanie gimnazjalistów z Gelsenkirchen w ratuszu (fot. Marcin Kierul/UM) | Więcej zdjęć »
W minionym tygodniu z wizytą u prezydenta Olsztyna gościła młodzież z Gelsenkirchen w Niemczech - miasta partnerskiego Olsztyna. Wizyta uświetniła jubileusz 20-lecia współpracy V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie z Max-Planck-Gymnasium w Gelsenkirchen.

Podczas spotkania w ratuszu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz opowiadał uczestnikom o najciekawszych zakątkach stolicy Warmii, jej bogatej historii i wybitnych mieszkańcach. Młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Olsztynie.

Organizatorzy zadbali, by spotkania służyły nie tylko rekreacji, ale również nauce i zbliżeniu  kulturowemu. Coroczną tradycję stanowią projekty poświęcone życiu i twórczości wybitnych mieszkańców Olsztyna bądź ciekawym zjawiskom kulturowym, realizowane wspólnie przez młodzież polską i niemiecką. W tym roku bohaterem projektu był architekt niemiecki Erich Mendelsohn.
R E K L A M A
banner
Poza nauką, młodzież zwiedzała miasto, aktywnie wypoczywała nad jeziorem Ukiel, obejrzała seans w olsztyńskim planetarium i uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych V LO. Nie zabrakło również czasu na atrakcje Gdańska, Sopotu, Mikołajek i Świętej Lipki. Pobyt niemieckich gimnazjalistów w polskich rodzinach sprzyjał integracji, przełamywaniu stereotypów  i nawiązywaniu przyjaźni.

Spotkanie odbyło się dzięki życzliwemu wsparciu Deutsch-Polnisches Jugendwerk (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży), Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz zaangażowaniu nauczycielek V LO – pomysłodawczyni i wieloletniej organizatorki Bernadety Kuklińskiej oraz Agnieszki Gębskiej. Max-Planck-Gymnasium reprezentowały Gudrun Willig i Katharina Pattberg.

Jesienią planowana jest rewizyta młodzieży V LO w Niemczech.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl