Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-06-23 18:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Pożegnanie z Gimnazjum nr 14

Olsztyn24
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum nr 14 w Olsztynie (fot. G14-wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzisiejszy dzień - 23 czerwca 2017 r. - to data zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Dla wszystkich - czas upragnionych wakacji i zakończenia szkolnych spraw. Dla Gimnazjum nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego to także czas zakończenia działalności, ponieważ 1 września gimnazjum zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie.

Gimnazjum nr 14 w Olsztynie powstało na skutek reformy edukacji zapoczątkowanej w 1999 r. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a od 1 września tego roku będzie wygaszane w ten sposób, że klasy II i III staną się oddziałami gimnazjalnymi w Szkole Podstawowej nr 18.

Początki gimnazjum były fascynujące i niełatwe. Należało szkołę zarejestrować, zakupić wyposażenie i pomoce dydaktyczne, przyjąć pierwszych uczniów, zatrudnić nauczycieli i pracowników szkoły. Pierwszym i jedynym dyrektorem była Alicja Pogorzelska. Dzisiaj, wspólnie z cudownymi pedagogami-nauczycielami, rodzicami i uczniami, wspominała historię i pracę szkoły.
R E K L A M A
banner
Gimnazjum nr 14 zawsze mogło liczyć na Radę Osiedla Dajtki, księży pracujących w parafii, Szkołę Podstawową nr 18, Przedszkole nr 14. Jednak prawdziwym przyjacielem szkoły był Józef Zysk - wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP, generał dywizji związku, który od 10 lat był w szkole codziennie i od święta. Józef Zysk odebrał podziękowania „za mądre, przemyślane wystąpienia na uroczystościach szkolnych, za chleb, który wnosił do szkoły, również w postaci słowa, za uczenie młodzieży szacunku i pokory wobec życia”. Od nauczycieli, uczniów i rodziców prezes Zysk otrzymał biało-czerwoną flagę, jako symbol narodu i państwa, w dowód uznania za pomoc w kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich. Flagę otrzymała również Beata Rychta, przewodnicząca Rady Rodziców.

Józef Zysk w uroczystym przemówieniu zdradził, że od Józefa Piłsudskiego otrzymał rozkaz, by w dowód uznania zasług dla Piłsudczyków wybranym osobom przekazał replikę szabli. Takie szablę otrzymali: Alicja Pogorzelska - dyrektor Gimnazjum nr 14 i Marian Zdunek - radny Rady Miasta Olsztyna.

Dzisiejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się w kościele parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej na Dajtkach, zaś zakończenie nastąpiło w budynku szkoły. Dodajmy, że tegoroczni absolwenci gimnazjum pożegnali się ze szkołą dzień wcześniej (22.06) podczas specjalnej uroczystości zatytułowanej „Wolnośc to diament do oszlifowania”.

Wraz z uczniami z Gimnazjum nr 14 żegnają się nauczyciele: Alicja Pogorzelska – dyrektor, Bożenna Barska, Dorota Zelent, Karol Piotrowski, Karol Gremblewski, Mariola Wiśniewska-Probola, Agata Jóźwiak, Anna Horoszko, Mirella Czerniawska, Katarzyna Kraczkowska, Maria Barcikowska, Bogusława Hofman, Adam Michalski, Wojciech Wysocki, Anna Koziorowska, Joanna Kowalewska, Michał Świątecki, Anna Kaczmarczyk i Radosław Wenta.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl