Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-06-23 19:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Reprezentanci rycerskiej kadry Polski z marszałkiem o ostatnim sukcesie

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania | Więcej zdjęć »
Przedstawiciele reprezentacji Warmii i Mazur, działającej przy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, w rycerskiej kadrze Polski gościli dzisiaj (23.06) z wizytą u marszałka województwa.

W Urzędzie Marszałkowskim goście rozmawiali z Gustawem Markiem Brzezinem o swoich sukcesach w zakończonych niedawno mistrzostwach świata w walkach rycerskich w Danii (International Medieval Combat Federation).

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się pod zamkiem w Spøttrup w Jutlandii pod koniec maja. 28 reprezentacji z całego świata prezentowało walki na najwyższym światowym poziomie. W imprezie udział wzięły reprezentacje m.in. z Anglii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Japonii, Litwy, Luksemburga, Meksyku, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Portugalii, Kanady, RPA, Słowacji, Szwecji, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainy, USA i Włoch.
R E K L A M A
banner
W mistrzostwach wzięło udział siedmiu rycerzy z Warmii i Mazur. Grzegorz Krasowski został Mistrzem Świata w kategorii miecza długiego, Marcin Waszkielis natomiast w kategorii miecza i tarczy.

W rywalizacji grupowej Grzegorz Kluczek i Mikołaj Brzozowski zdobyli tytuł Wicemistrza Świata w Reprezentacji Polski 10 vs 10 i Brązowy Medal Mistrzostw Świata w Reprezentacji Polski 16 vs 16. Patryk Czeczko, Miłosz Dawidowicz i Artur Zbrzyzny - Brązowy Medal Mistrzostw Świata w Reprezentacji Polski 16 vs 16.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~wow / 2017-06-23 22:57
Wow, panowie - co za sylwetki, wygląd - po prostu super. I jeszcze ta pasja...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wizyta reprezentacji rycerskiej u marszałka [23.06.2017]

23-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl