Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-06-27 18:28 | Rozmiar tekstu: A A A
Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia i nagrody

Fundacja „Prymus” wspiera talenty z gminy Dywity

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania w Urzędzie Gminy w Dywitach (fot. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dywitach odbyło się uroczyste spotkanie tegorocznych stypendystów Fundacji „Prymus” z Radą Gminy i Zarządem Fundacji. Stypendia bądź nagrody o wartości 2 tys. zł przyznano 7 uczniom gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Ideę konkursu zapoczątkowała przed 14 laty Henryka Bochniarz.   

W spotkaniu, poza przewodniczącą Rady Fundacji „Prymus” Henryką Bochniarz oraz wójtem gminy Dywity Jackiem Szydło, uczestniczyli rodzice stypendystów, ich nauczyciele oraz dyrektorzy gminnych szkół z Bukwałdu, Tuławek i Dywit. Prezes „Prymusa” Katarzyna Sternicka-Moritz przywitała zebranych gości i krótko przedstawiła historię powstania Fundacji.

– Pomysł założenia Fundacji „Prymus” zrodził się kilka lat przed jej faktycznym powstaniem – przypomniała prezes Fundacji. – Poważnie o realizacji tego zamiaru zaczęto jednak mówić dopiero w roku 2003. Wówczas Henryka Bochniarz otrzymała nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego, którą przeznaczyła na fundusz założycielski. Rok później Fundacja została zarejestrowana. Od tej chwili wspierana jest przez założycielkę oraz otrzymuje dofinansowanie z budżetu Gminy Dywity.
R E K L A M A
banner
Wtedy również w fundacyjnym regulaminie przyznawania stypendiów i nagród ustalono, że będzie je otrzymywał najlepszy uczeń z każdej szkoły, aby w ten sposób zachęcić wszystkich do starań o zdobycie nagrody. Głównymi kryteriami są zaś: średnia ocen minimum 5.00 oraz sukcesy w konkursach minimum na szczeblu gminnym. W bieżącym roku fundacja przyznała nagrody i stypendia już po raz czternasty (od początku jest to kwota 2000 zł). Do chwili obecnej otrzymało je 103 laureatów.

Piątkowe spotkanie poświęcone było temu, aby władze fundacji mogły lepiej poznać tegorocznych stypendystów. Mówili oni o swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość. Część nagrodzonych uczniów rozwija swój talent muzyczny, chodząc do szkoły muzycznej (grają m.in. na gitarze klasycznej i akordeonie), niektórzy mają zamiłowania sportowe (gra w siatkówkę), jeszcze inni plastyczne, komputerowe i językowe. Jedna ze stypendystek, ucząca się języka japońskiego, marzy o tym, aby móc w niedalekiej przyszłości odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wypowiedzi tegorocznych stypendystów o swoich planach i zainteresowaniach świadczą, że w gminie Dywity uczy się bardzo zdolna młodzież, mająca wiele, często nietypowych pasji, które pragnie rozwijać. Z pewnością nagroda Fundacji „Prymus” im w tym pomoże. Właśnie rozwijania tych pasji życzyli im wszyscy obecni, w tym Henryka Bochniarz.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl