Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS/UM | 2017-07-13 20:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Druga tura 500+ w Olsztynie

Olsztyn24

Zbliża się czas składania po raz kolejny wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. Dodatkowe 500 zł przysługuje rodzicom na drugie i kolejne dziecko. Na podstawie dotychczasowych wniosków pieniądze będą wypłacane tylko do września. Chcąc ubiegać się o dalsze świadczenia, należy ponownie zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Wszyscy olsztynianie korzystający ze świadczenia 500+ powinni po raz kolejny złożyć wnioski o ustalenie prawa do jego otrzymywania - mówi Elżbieta Skaskiewicz, dyrektor MOPS. - Złożenie wniosku pozwoli na kontynuację świadczenia od października.

Wnioski będą przyjmowane od 1 sierpnia. Można to zrobić osobiście lub elektronicznie.
R E K L A M A
banner
- Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej - dodaje Saskiewicz. - Można to zrobić przy pomocy bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia, profilu zaufanego ePUAP lub PUE ZUS. To rozwiązanie pozwoli uniknąć czekania w kolejce.

Zwolennicy tradycyjnych metod mogą złożyć wniosek osobiście w głównej siedzibie MOPS: w Centrum Informacji, przy al. Piłsudskiego 61a oraz w siedzibie Świadczenia Wychowawczego 500+, mieszczącego się przy al. Piłsudskiego 32 (III piętro, pokój 319). Dokumenty będą przyjmowane w poniedziałek od 7.30 do 16.30 i od wtorku do piątku od 7.30 do 15.00. Wzory wniosków są dostępne w obu siedzibach MOPS oraz na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl.

Warto śledzić stronę ministerstwa z racji planowanych od 1 sierpnia zmian w ustawie. Bieżące informacje na temat zmian będą dostępne również na stronie http://mopsolsztyn.bip.gov.pl/

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl