Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Tomasz Lenkiewicz | 2017-07-14 22:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsza część akcji „Lato w Muzeum Sportu” za nami

Olsztyn24
Uczestnicy akcji w Muzeum Sportu im. M. Rapackiego (fot. archiw. muzeum) | Więcej zdjęć »
Od 3 do 14 lipca Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego było organizatorem akcji „Lato w Muzeum Sportu”. Nie zawsze była piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała spędzaniu czasu na powietrzu, poświęconemu rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (było ich niestety dużo) były doskonałą okazją, by odwiedzić olsztyńskie Muzeum Sportu.

Do muzealnej placówki OSiR w Olsztynie przybyły zorganizowane grupy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie (6 grup), półkolonie z ODK „Agora”, NSP Klucz Kętrzyn, Szkoły Podstawowej nr 1 w Olsztynie oraz grupa z Aresztu Śledczego w Olsztynie. Muzeum Sportu odwiedziło także wielu indywidualnych turystów, którzy w tym czasie przebywali w Olsztynie. Ogółem z muzealnymi eksponatami oraz z historią sportu na Warmii i Mazurach zapoznało się 236 osób.

Odwiedzającym zostały zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy czterech konkursów multimedialnych „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz filmy animowane o Igrzyskach Olimpijskich. Była okazja, by poznać sylwetki takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Piotr Żurawel, Denis Ambroziak, Joanna Jędrzejczyk czy Danuta Wierzbowska.
R E K L A M A
banner
Dużo czasu podczas spotkań poświęcono  piłce siatkowej, zarówno tej olsztyńskiej (dobre występy Indykpolu AZS w PlusLidze), jak i siatkówce światowej. Niedawno polska drużyna zdobyła Mistrzostwo Świata Juniorów. Wkrótce odbędą się Mistrzostwa Europy, których  organizację powierzono Polsce. Te fakty były świetnym pretekstem, by poświecić więcej czasu tej pięknej dyscyplinie sportu.

Odbyły się również konkursy o tematyce sportowej, za które dzieciaki dostawały specjalne nagrody.
          
Hala Widowiskowo-Sportowa „Urania”, gdzie mieści się Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, wkrótce będzie obchodziła swój jubileusz – 40-lecie istnienia. To wspaniała okazja, by pokazać gościom „Uranię od zaplecza”. Czterdziestoletni obiekt jest już prawie muzealny, ale dzięki staraniom pracowników OSiR w Olsztynie jest nadal w pełni sprawny i w bardzo dobrej kondycji. Historia sportowych i nie tylko sportowych imprez, jakie odbyły się w tej hali, budzi ogromny szacunek i tworzy piękną historię. O tym wszystkim dowiedziały się osoby, które w okresie wakacji odwiedziły placówkę.

Większość gości otrzymała od organizatorów akcji gadżety, pamiątki rzeczowne, słodycze oraz zaproszenia-wejściówki do skorzystania z atrakcji obiektów OSiR w Olsztynie – WCR-S Aquasfera czy CRS „Ukiel”.

Cieszą wpisy do Księgi pamiątkowej. Zwiedzających zaskoczyło bogactwo zbiorów naszej placówki i atrakcyjność prezentowanych gablot. Warto  wspomnieć, że jest to zasługą m.in. olsztynian, którzy przekazują osobiste pamiątki i sprzęt  sportowy.

Druga część akcji „Lato w Muzeum Sportu” odbędzie się w dniach 21–31. Zorganizowane grupy powinny anonsować swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl