Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-08-21 18:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiatowe Kino pod Gwiazdami odwiedziło Świątki, Kolno i Klebark Wielki

Olsztyn24
Powiatowe Kino pod Gwiazdami w Świątkach | Więcej zdjęć »
Po ubiegłorocznym sukcesie frekwencyjnym, powiat olsztyński zdecydował się ponownie zorganizować wieczorną imprezę z wielkim ekranem w roli głównej. Chodzi o Powiatowe Kino pod Gwiazdami, które tym razem odwiedziło Świątki, Kolno i Klebark Wielki.

- Wydawać by się mogło, że oglądanie filmów w plenerze to pomysł tak stary, jak stare jest kino. Okazuje się jednak, że to nadal doskonała forma spędzenia wakacyjnego wieczoru. Szczególnie, jeśli możemy zasiąść w wygodnych leżakach, u boku rodziny, przyjaciół i sąsiadów, przed wielkim ekranem, na którym wyświetlany jest dobry film – mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Pierwsza część imprezy była dedykowana najmłodszym uczestnikom. Animatorzy zapraszali do zabaw z kolorową chustą, budowania wieży z pałeczek, malowania twarzy, puszczania tęczowych baniek mydlanych i jedzenia waty cukrowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się projekcje astronomiczne pod kopułą mobilnego planetarium.
R E K L A M A
banner
– O rany, ale było ciemno. Na szczęście mama usiadła obok, a film był o dinozaurach i przeszłości – opowiadała po wyjściu z mobilnego astrolabium 7-letnia Marta.

Współorganizatorzy imprezy zadbali o gorące napoje i poczęstunek. Pokazowi w Świątkach towarzyszyła wystawa „Pola widzenia książki” Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Kolno z kolei było jedyną miejscowością, w której wyświetlany był film typowo dla młodego widza. Niektóre z dzieci specjalnie poszły spać w ciągu dnia, by dotrwać do napisów końcowych filmu.

– To dla naszych dzieciaków wielka frajda. Organizujemy czasem wyjazdy do kina w Olsztynie i zawsze mamy komplet w autokarze. Dzieciom z Kolna trudniej jest dotrzeć do dużych ośrodków, tym bardziej się cieszymy, że w te wakacje mają plenerowe kino na miejscu – mówiła Justyna Niedzielska, zarządca Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnie.

Powodzenie imprezy w Klebarku Wielkim uzależnione było od aury, wyjątkowo kapryśnej tego dnia. Na szczęście pod wieczór przestało padać, a mokra trawa i nieco niższa temperatura nie odstraszyły mieszkańców wsi i okolic. Na pokaz filmu na plaży widzowie przychodzili nie tylko pieszo, ale też licznie przyjeżdżali samochodami i rowerami.

W sumie w trzydniowych pokazach filmowych wzięło udział około pół tysiąca osób.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl