Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-08-29 22:15 | Rozmiar tekstu: A A A
Sukcesy na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS w Spale

Kolejne medale lekkoatletek z Dywit

Olsztyn24
Sukcesy lekkoatletek z Dywit w Spale (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Worek z medalami przywiozły z XX Ogólnopolskiej Olimpiady LZS zawodniczki GUKS Asy Dywity. Alicja Potasznik zdobyła złoto i srebro, a jej starsza siostra Paulina dwa brązy. Dodatkowo wspólnie z dwie koleżankami wywalczyły dla naszego województwa brąz w sztafecie.

To był wspaniały lekkoatletyczny weekend dla Dywit. W dniach 25-27 sierpnia. na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS w Spale zawodniczki Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Asy Dywity zdobyły aż 5 medali.

– Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, choć nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie pod zawody w Spale – mówi Szymon Niestatek, trener GUKS Asy Dywity. – Po okresie wakacyjnym odbyliśmy po siedem, osiem treningów i wyruszyliśmy do Spały.
R E K L A M A
banner
Przerwa wakacyjna najwyraźniej dobrze wpłynęła na formę lekkoatletów z Dywit, bo osiągane wyniki zaowocowały medalami. Alicja Potasznik, młodsza z sióstr zdobyła złoto na 100 metrów i srebro na 200 metrów w kategorii U18, a jej starsza siostra Paulina dwa brązy w biegach na 100 i 200 metrów w kategorii U20. Dodatkowo siostry Potasznik oraz ich koleżanka klubowa Iza Jatkiewicz ,wspomagane Patrycją Adamczyk z Pasłęka, wywalczyły brąz dla reprezentacji województwa w sztafecie 4x400 metrów.

– W sztafecie pobiegła ciekawa drużyna, bo wystąpiły w niej wieloboistka, skoczkini w dal i dwie sprinterki – mówi Szymon Niestatek. – Kto choć raz przebiegł 400 metrów ten wie, że to nie taka prosta sprawa. Emocje były ogromne, a dziewczyny dzielnie walczyły, dały z siebie przysłowiowego maksa i dzięki temu brązowe medale powędrowały do reprezentacji naszego regionu.

Warto podkreślić, że piąte miejsce w skoku w dal na olimpiadzie wywalczyła Iza Jatkiewicz, a z dobrej strony w biegu na 400 metrów pokazał się też Mikołaj Truszczyński.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl