Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2017-08-31 20:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Nietypowy zbiornik retencyjny powstaje w ramach przebudowy ul. Towarowej

Olsztyn24
Nowy zbiornik retencyjny (fot. UM)
Ważny etap prac jest obecnie realizowany w rejonie ulicy Towarowej w Olsztynie. W ramach przebudowy ulicy powstaje wyjątkowy zbiornik retencyjny.

- Nie jest to typowy zbiornik retencyjny - mówi Jarosław Krzemieniewski, kierownik Jednostki Realizującej Projekt VI w Urzędzie Miasta Olsztyna. - Wykonany jako prefabrykowany z żelbetowych elementów z betonu wodoszczelnego, ma formę zamkniętego i podziemnego. Zbiornik ochroni nas przed zalaniem ulic. W przypadku intensywnych opadów przejmie on dużą ilość wody, co zapobiega przeciążeniu sieci kanalizacji deszczowej oraz jej cofnięciu się.

Zbiornik zlokalizowany przy ul. Budowlanej zbudowany jest z trzech komór o pojemności użytkowej 1900 m3. Poszczególne komory połączone są ze sobą systemem przelewów. Główny wlot prowadzi do środkowej sekcji, natomiast dwie zewnętrzne sekcje będą wykorzystane w przypadku pojawienia się bardzo intensywnych opadów. Całość zostanie połączona z nową, przebudowywaną obecnie kanalizacją deszczową wzdłuż ul. Towarowej. Natomiast wody deszczowe zostaną odprowadzone kanałem w ul. Lubelskiej (od skrzyżowania z ul. Budowlaną) do wylotu do jeziora Track, kanałem o średnicy 1400 mm.
R E K L A M A
banner
Prace na ulicy Towarowej trwają od października 2016 r. Do końca lipca br. zaawansowanie prac szacuje się na ok. 30%. W tym czasie wybudowano większość infrastruktury podziemnej na odcinku od ul. Leonharda do ul. Sprzętowej, wykonano przyczółki pod wiadukt na odcinku od ul. Leonharda do ul. Budowlanej. Zakończyły się również prace przy podbudowie na odcinku od ul. Cementowej do węzła Wójtowo. Dodatkowo na tym odcinku ułożono i przebudowano infrastrukturę podziemną.

W najbliższym czasie zamontowane zostaną krawężniki oraz ułożona podbudowa z mas bitumicznych. Trwają też prace na drugim wiadukcie (przy węźle Wójtowo) związane z betonowaniem przyczółków. Zgodnie z umową inwestycja ma być zrealizowana w czwartym kwartale 2018 roku.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl