Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-09-07 13:09 | Rozmiar tekstu: A A A
Najpiękniejsza wieś w gminie Dywity

Ługwałd ponownie zwyciężył

Olsztyn24
Rozstrzygnięcie konkursu „Czysta wieś” (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Po raz pierwszy w 13-letniej historii konkursu gminnego „Czysta wieś” zdarzyło się, że jedna miejscowość zwyciężyła w nim dwa razy z rzędu. Historycznego czynu dokonała piękna wieś Ługwałd, która wygrała ponownie i zgarnęła 4 tys. zł nagrody. Na drugim miejscu uplasowało się Spręcowo, a na trzecim Tuławki.

O ile w ubiegłorocznej edycji konkursu „Czysta wieś” przewaga Ługwałdu była znaczna, o tyle tegoroczne zmagania, które wyłoniły najpiękniejszą i najbardziej estetyczną wieś Gminy Dywity trzymały w napięciu do końca rywalizacji.

– Ługwałd był ponownie najlepszy, ale pozostałe miejscowości bardzo się do niego zbliżyły – mówi Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity, która zasiadała w komisji konkursowej. – Podziwiam kreatywność, pomysły i ciężką pracę na rzecz swoich małych ojczyzn wykonane przez wszystkich mieszkańców 10 wsi, które zgłosiły się do tegorocznego konkursu. Nasze miejscowości są zadbane i przyciągają wzrok czystością, schludnością i pięknem.
R E K L A M A
banner
Bronisław Szatan, sołtys zwycięskiego Ługwałdu podkreśla duże zaangażowanie mieszkańców swojej wsi.

– W tym roku mieszkańcy Ługwałdu popracowali mocno przy swoich posesjach, co dało fajny efekt wizualny – uważa Bronisław Szatan. – Dodatkowo odnowiliśmy rzeźbiarską aleję duchów Dominika, powstało dużo klombów i miejsc ukwieconych, upiększyliśmy też nasz plac sportowy. Przyozdobiliśmy również wskaźniki do domostw atrapami dzwonów (Mały Dzwon w centrum wsi to jej symbol – red.). Cieszę się, że nasz dobry przykład wzmocnił konkurencję w konkursie.

Ługwałd za zwycięstwo w rywalizacji otrzymał główną nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Na drugim miejscu uplasowało się Spręcowo (nagroda w wysokości 3 tys. zł).

– Ostatnie cztery lata z rzędu zajmowaliśmy najgorsze z możliwych, czyli czwarte miejsce, tym razem udało się stanąć na podium i zdobyć nagrodę – cieszy się Krzysztof Kulas, sołtys Spręcowa. – W końcu zostaliśmy docenieni. Nagroda to duża zasługa mieszkańców i rady sołeckiej naszej wsi.

Sołtys Spręcowa uważa, że wieś otrzymała sporo punktów od komisji za wykonanie ładnej i przestronnej wiaty do spotkań i integracji.

– Mieszkańcy chętnie z niej korzystają –
mówi Krzysztof Kulas.

Trzecie miejsce na podium konkursu „Czysta wieś” i nagrodę w wysokości 2 tys. zł zdobyły Tuławki.      

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl