Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
B-c | 2017-09-12 12:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupieckie Święto Plonów

Olsztyn24
Święto Plonów w Biskupcu (fot. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (9.09) w Biskupcu odbyły się Dożynki Gminne, łączące dobrą zabawę z wyrażeniem podziękowania rolnikom za ich pracę.

Święto plonów rozpoczęła uroczysta msza św. odprawiona w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Stamtąd do amfiteatru ruszył korowód prowadzony przez starostów dożynek Magdalenę i Radosława Kozyrskich z Borek Wielkich. Tu burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski przyjął z ich rąk chleb, który potem podzielił wśród wszystkich obecnych na dożynkach.

- W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców dziś oddaję należny szacunek wszystkim rolnikom. Wiem, jak ciężka jest Wasza praca, ile trudu w nią codziennie wkładacie i jak bardzo zasługujecie na powszechne poważanie – mówił burmistrz. – Dziękuję, że troskliwe czuwacie nad tym, aby zebrać jak najobfitszy plon, aby niczego nie zabrakło na naszych stołach. Życzę Wam i Waszym rodzinom, aby najbliższy rok przyniósł Wam wiele radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy – dodał.
R E K L A M A
banner
Rolnikom ze sceny dziękowali także wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska- Zyśk, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Jan Heichel.

Dożynki Gminne były okazją do wręczenia nagród burmistrza dla wyróżniających rolników. Przyznano je: Katarzynie i Sławomirowi Gołasiom, Agnieszce i Krzysztofowi Milewskim, Sylwii i Mirosławowi Pąkom, Małgorzacie i Andrzejowi Próchniakom, Halinie i Andrzejowi Prusikom oraz Lidii i Józefowi Taube.

Jak zwykle wiele emocji – ze względu na atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów – wzbudzały dożynkowe konkursy dla sołectw. Komisje oceniały ich prace w trzech kategoriach. W tym roku klasyfikacja wyglądała następująco: najciekawsze stoisko przygotował Rasząg, drugie miejsce należało do Rzecka, a dwie trzecie nagrody trafiły do Biskupiec Kolonie i Borek Wielkich. Najładniejszy wieniec upleciono w Kobułtach, następnie w Stryjewie i w Węgoju. Pierwsze miejsce za najlepszy dożynkowy chleb zajęło Droszewo, drugie Czerwonka, a trzecie Mojtyny. Były również konkursy dla publiczności, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Na dożynkach nie brakowało folklorystycznych zespołów. Wystąpili: Węgojska Strużka, Kapela Jakubowa, Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”, Kapela u Rysia, Mieciu Graj. Gwiazdą wieczoru był zespól Maxel, który m.in. hitem „Lekcja miłości” wypełnił amfiteatr tańczącymi parami.

Nagrody, które otrzymały sołectwa oraz uczestnicy konkursów, ufundowali burmistrz Biskupca oraz lokalni przedsiębiorcy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl