Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-09-25 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A

PO: Podatki i ceny w 2018 roku wyraźnie wzrosną

Olsztyn24
Posłowie Anna Wasilewska i Janusz Cichoń
Rząd kończy prace nad budżetem. Do końca września trafi on do Sejmu. Mimo dobrej koniunktury gospodarczej większość polskich rodzin zapłaci w przyszłym roku wyższe podatki. O coraz większym obciążeniu Polaków podatkami, ale również o zmianach w prawie prasowym i szkolnictwie wyższym mówili dzisiaj (25.09) podczas konferencji prasowej posłowie PO Anna Wasilewska i Janusz Cichoń.

- Mimo wcześniejszych deklaracji rząd PiS nie zmienia progów podatkowych. Zamrożona pozostaje kwota, jeśli chodzi o koszty uzyskania przychodu. Proponowane zmiany w kwocie wolnej od podatku będą dotyczyły może 1 proc. podatników. 99 proc. Polaków zapłaci wyższe podatki – wylicza poseł PO Janusz Cichoń. - Mamy do czynienia z utrzymaniem stawki podatku VAT na poziomie 23 proc., mimo wyraźnie formułowanych obietnic wyborczych, że to powinno być 22 proc. albo nawet mniej. Przypominam deklaracje PiS dotyczące ubranek dziecięcych i obniżenia VAT-u na te ubranka, czy obietnicę obniżenia podatku na produkty żywnościowe.

Poseł przypomniał także, że niedawno wprowadzony podatek bankowy doprowadził do podwyższenia marż i odsetek w bankach. W 2018 roku wyraźnie wzrosną koszty wody i ścieków. Za korzystanie z wód więcej płacić będzie również przemysł, co doprowadzi m.in. do wzrostu cen energii.
R E K L A M A
banner
- Już w tym roku wzrasta inflacja, co widzimy po półkach sklepowych - dodaje poseł Cichoń. - Ceny masła są tego drastycznym przykładem. Platforma Obywatelska zaproponowała swoje projekty. VAT na produkty pierwszej potrzeby, produkty żywnościowe proponujemy obniżyć do 5 proc.

Posłom pokazano założenia ustawy o szkolnictwie wyższym.

- Wydłużenie studiów stacjonarnych, likwidacja studiów doktoranckich i powstanie szkół doktorskich, zlikwidowanie niestacjonarnych studiów doktoranckich, przywrócenie egzaminów na studia i upolitycznienie procedury wyboru rektorów – propozycje rządu wymienia Anna Wasilewska.

Komentarze [4]
~Życzenia / 2017-09-28 14:00
Drodzy działacze PO (i PSL) życzę wam w ręku łopaty, tysiąc złotych wypłaty, dzieci na utrzymaniu i weny w kłamaniu, problemów góry i nędznej emerytury.
~Polka / 2017-09-26 18:00
"PO: Podatki i ceny w 2018 roku wyraźnie wzrosną" - widzę, że Cichoń i Wasilewska chcą odebrać chleb Krzysztofowi Jackowskiemu – jasnowidzowi z Człuchowa. Oj słabo to wygląda, słabo. Co występ na ściance to klapa. A z drugiej strony to Cichoń ma gdzie pokazać garnitury, a Wasilewska fryzurę, makijaż i wciąż nowe kreacje.
~xyz / 2017-09-25 23:31
Rządy PiS-u miały rozwalić gospodarkę. Tak przynajmniej twierdzili eksperci z Po i PSL. Okazuje się jednak, że po 2 latach od momentu przejęcia władzy przez partię Kaczyńskiego Polska notuje najlepsze dane finansowe w historii. Zyski firm państwowych porównując do 2015 r. wzrosły o prawie 200 proc., budżet centralny po sierpniu miał 4,9 mld zł nadwyżki, a zadłużenie kraju zaczęło spadać i w ciągu 6 miesięcy zmniejszyło się o 8,4 mld zł. Gdzie są krzyczący "eksperci"? Odpowiedź jest prosta - odnajdują się pod powierzchnią progu wyborczego...
~Myślący / 2017-09-25 21:55
Żadna z przedwyborczych obietnic PO, które dotyczyły podatków czy biurokracji, nie została zrealizowana. Ekipa Tuska, Komorowskiego i Kopacz podniosła nam stawkę VAT, akcyzę na paliwa, składkę rentową, podatki lokalne, zlikwidowała ulgi, zamroziła progi oraz kwotę wolną. Szacuje się, że dorzucanie nowych obciążeń publiczno-prawnych w latach 2008 - 2015 kosztowało nas wszystkich dodatkowe 60-70 miliardów złotych! To oznacza, że każdy dorosły Polak musiał wyłożyć z własnej kieszeni średnio o 2,0 - 2,5 tys. zł więcej, aniżeli w sytuacji, gdy do wspomnianych podwyżek by nie doszło. Jakby tego było mało - według oficjalnych statystyk od końca 2008 roku do końca 2014 roku liczba urzędniczych etatów wzrosła w naszym kraju o 43 tys. Średnie zarobki urzędników również wzrosły z poziomu 3527 zł (w 2008 roku) do 4798 zł (2014 rok). Tak więc walka z biurokracją szła, jak widać, na całego. TRZEBA MIEĆ WYBORCÓW ZA NIC ŻEBY STAWAĆ PRZED KAMERĄ I MÓWIĆ TO CO MÓWIĄ CICHOŃ (UKRAIŃSKI ZESPÓŁ PARLAMENTARNY) I WASILEWSKA.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl